FAKTIKONTROLL | Kas politsei teeb Sõõrumaale ülekohut?

 (14)

FAKTIKONTROLL | Kas politsei teeb Sõõrumaale ülekohut?
Foto: Andres Putting

Eesti Päevalehe, Delfi ja Eesti Väitlusseltsi koostöös käivitunud Faktikontrolli sarjas testitakse seekord, kas Urmas Sõõrumaa kurtmine ebavõrdse kohtlemise üle seoses valimisreklaamiga on põhjendatud.

TSITAAT
3. oktoobril väitis Sõõrumaa: "Reformierakonna valimistaabis on samuti akna taga reklaamid ja bännerid, nende suhtes aga pretensioone ei ole. Seadus peaks ikka kõikidele olema ühesugune." Tegemist oli olukorraga, kus ettekirjutus tehti valimisstaabi seest akna kaudu välja paistnud plakati pärast.

KONTROLL
Küsisime Politsei- ja Piirivalveametilt järgi ning saime teada, et Reformierakonna staabi valimisreklaamiga on tegeletud ning et ettekirjutus on ka neile tehtud, aga pärast Sõõrumaale tehtud ettekirjutust. PPA väitel tehti kontrollid sõltumatult meediakajastusest.

OTSUS
Nii ja naa.

PROJEKTIST

Eesti Päevaleht, Delfi ja Eesti Väitlusselts käivitasid septembri alguses Faktikontrolli projekti, mille käigus jälgitakse, kuidas poliitikud valimiste eel faktidega ringi käivad.

Väitlusseltsi juures tegutsevad faktikontrolörid jälgivad igapäevaselt poliitikute meedias väljaöeldavat ning kontrollivad erinevaid esmapilgul kahtlust äratavaid või küsimusi tekitavaid väiteid. Kontrolli tulemused ilmuvad Delfi valimisportaalis ning seal antakse poliitikute väidetele hinne kuuepunktiskaalal: naeruväärne, vale, pigem vale, nii ja naa, pigem tõsi ja tõsi.

Hea lugeja! Kui ka sinule jääb silma mõni valekahtlusega väide, saada see julgelt aadressile faktikontroll@delfi.ee.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Proovi nüüd ja ainult nüüd! Eesti Päevalehe sünnipäevanädala pakkumine: 4 nädalat vaid 7 euroga! Proovi ja Sa ei kahetse »

107 000€
Jõelähtme vald, Korter
Otse omanikult!
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
243 000€
Tallinn, Majaosa
121 990€
Tallinn, Korter
161 500€
Tallinn, Korter
275 000€
Tallinn, Korter
125 000€
Raasiku vald, Majaosa
116 900€
Tallinn, Korter
112 800€
Jõelähtme vald, Korter
124 900€
Saue vald, Korter

116 000€
Saue, Korter
169 000€
Tallinn, Korter
119 718€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare