Link kopeeritud!

Hanno Pevkur kirjas Kaja Kallasele: su tegevus ei paista meeskonna ühendamisena, vaid mingi arusaamatu kättemaksuaktsioonina

 (352)
Hanno Pevkur ja Kaja Kallas
Hanno Pevkur ja Kaja KallasFoto: Fotokollaaž

Reformierakonna peagi taanduv esimees Hanno Pevkur ja tulevane arvatav liider Kaja Kallas väitlevad omavahel erakonna meililistis. Oma pühapäevases kirjas pahandab Pevkur Kallasega selle ütle, et viimane on valinud partei sisetülis poole, mitte ei tegele erakonna ühendamisega.

Mäletatavasti läks partei riigikogu fraktsioon eile parlamendi aesesimehe koha üle arutades keskelt pooleks, seni seda ametit pidanud Pevkur jäi Kallase toetuseta ja asespiikriks kerkis Kalle Laanet. Vaatlejad näevad selle liigutuse taga Pevkuri vana rivaali Kristjan Michali kurja kätt. Oma tunded antud küsimuses valas positsioonita jäänud Hanno Pevkur välja partei meililistis. Delfi avaldab tema pühapäevase kirja täismahus:

Hea Kaja, esitasin ja toetasin sind esimehe kandidaadiks kindlas teadmises, et see on õige valik. Praegu on mul aga raske su kirja mõista. Kui arutasime, kuidas ühiselt edasi, saime mõlemad aru, et sa pead kõikide tugevused ära kasutama. Õige, nii peabki. Praegu aga sellist tunnet pole. Veelkord –küsimus pole ju praegu RK aseesimehe kohas. Küsimus on stiilis ja sõnumis erakonna sisekliimast.

Kui tegin ettepaneku, et teeme erakonna juhatuse valimised jaanuaris, ütlesid ei.

Nüüd aga soovid juhtida ja personalivalikuid teha veel enne kui erakonnakaaslased sulle esimeheks mandaadi on andnud. Ka minu jätkamisele Riigikogu aseesimehena tekkisid mingil hetkel sinu poolt ultimatiivsed nõudmised. Siis ütlesid mingil hetkel, et ei sekku fraktsiooni otsustesse. Nüüd oled ise “poole” valinud.

Samal teemal:

Ehk see kõik ei paista meeskonna ühendamise plaanina, vaid mingi arusaamatu kättemaksuaktsioonina arusaamata millele.

Mis puudutab fraktsiooni kandidaadi esitamist Riigikogu aseesimehe kohale, ei ole mul loomulikult mitme kandidaadi olemasolul midagi demokraatlike valimiste vastu. Usun, et see ongi meie erakonna tugevus, et julgeme välja tulla rohkemate kandidaatidega, kelle hulgast on võimalus teha oma tõekspidamiste järgi õige valik.

Varivalitsus
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare