Link kopeeritud!

Ilmataat lahkus looduse vaikses leinas


Vellavere kohal püsis taevas eile ainsagi pilveraasuta ning puud seisid pühalikus vaikuses, kui ilmatark Vadim Zhelnin asus oma kodutalust viimsele teekonnale.

Veebruaris 87-aastaseks saanud ilmataati olid tema koduõuele tulnud ära saatma Eesti Looduskaitse Seltsi ja Tartu ülikooli esindajad, tema bioloogidest õpilased, põllumehed, sugulased ja sõbrad. Elva Metsakalmistu mändide alla oli kogunenud ka kümneid kohalikke inimesi, kes tulid hüvasti jätma ühe Tartumaa kuulsaima ja lugupeetuima mehega.

Kirikuõpetaja meenutas Zhelnini kodus, et omal ajal kavatses Vadim kui Peterburi aadliperekonna vanim poeg õppima asuda Pariisi vaimulikku akadeemiasse. See soov ei teostunud kunagi. Kristlikku tarkust, headust ja ausust õppis Zhelnin loodusest. Kõige rohkem kurvastas teda viimastel eluaastatel see, kuidas inimene on maa ära rikkunud, looduse tasakaalust välja viinud. Söötis põllud ja tööta talumehed oli mure, millega koos ilmatark lahkus.

Zhelnini elukaaslase Maimu Kimmeli ning tema poegade ja tütre hoolde on jäänud ilmatarga kuulsad loodusmärkmed, mida Zhelnin päevagi vahele jätmata pidas 1938. aastast alates. Lahkunu sooviks oli, et need märkmed saaksid hoiule Elva koduloomuuseumi uut ilmatarka ootama.

Nagu viimse kingitusena looduselt oli eilne päev Vellaveres selle kevade kaunimaid. Ilmataadi lahkumist koduõuelt saatis kuuse otsa ehitatud pesast kahe kure nokaplagin.

ANU JõESAAR

Varivalitsus
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare