Link kopeeritud!

IRL peasekretär Priit Sibul: kui sotsid ei suuda kooseluseadust korda teha, tuleb see tühistada! Siin pole tegu meiepoolse populismiga

 (44)

IRL eestseisus kogunes
Priit SibulFoto: Andres Putting

Loen üllatusega juhtkirju ja sotsiaaldemokraatide valulikke reaktsioone, milles heidetakse IRL-le ja Reinsalule ette, et kooseluseaduse mittetoetamine tähendab maailmavaate puudumist ja on suisa populism. See on sügavalt ekslik hoiak.

Esiteks ei ole praegu tegemist mingite initsiatiividega vaid valitsus kujundab oma seiskohta EKRE esitatud eelnõule kooseluseaduse tühistamiseks. Meenutame, seadus võeti vastu nõnda, et sellel puuduvad rakendusaktid, mida siiani pole suudetud vastu võtta. Sisuliselt on sotsid osalenud suuremahulise seadussegaduse loomises, mis tuleb lõpuks lahendada. Kui Kooseluseadusest rakendusaktidega tervikut ei saa, siis tuleb see seadus tühistada. Lahendusi on kaks, kui korda teha ei suudeta (ja sotsid ei suuda), siis tulebki tühistada. See on tehniline küsimus.

IRL on tühistamise poolt nii maailmavaatelisest positsioonist lähtudes kui tõepoolest – nähes siis ka tehnilist lahendust.

Ühe maailmavaatelise seisukoha kurjustav absolutiseerimine niivõrd vastuolulises küsimuses pole demokraatiale kohane. Samuti pole see kohane olukorras, kus tegelikult on vaja lahendust.

Mikseri seisukohast tuleneb, et väärtuspoliitika ei omaks enam tähtsust, vaid see, mida subjektiivsete õiguste laiendamise sildi all tehakse, peab olema automaatselt takka kiidetud. See on pole nii. Väärtused teevad meist maailmavaatega inimesed. Väärtusvabalt seadusi kehtestades tekivadki konfliktid ja võõrandumine. Kui nõutakse parketikõlbulikkuse nimel väärtuste minetamist, siis see pole kõlbeline seisukoht, vaid konjunkturism.

Samal teemal:

Võimalik, et sotsid mõistavad seda ja tahavad lihtsalt tähelepanu kõrvale juhtida oma poolt kokku keeratud jamalt. Praegune olukord teeb tegelikult haiget ka neile inimestele, kelle elu see seadus reguleerima on suunatud.

IRLi positsioon kooseluseaduse vastu on olnud selge ja pidev algusest peale. Seda üllatavam on süüdistus järjekindlusetuses. IRL-le võib ette heita jäärapäisust ja ma mõistan inimesi, kes ei jaga meiega sama väärtusruumi, kuid seejuures ei ole põhjust meid süüdistada hüplikuses või populismis.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare