Link kopeeritud!

Jaanus Karilaid: Kristen Michal Reformierakonna juhina kinnistab nad pikaks ajaks isolatsiooni

 (77)
Hanno Pevkur (paremal) ja Kristen Michal teatasid eile, et otsustasid kandideerida Reformierakonna esimeheks.
Hanno Pevkur (paremal) ja Kristen Michal teatasid eile, et otsustasid kandideerida Reformierakonna esimeheks.Foto: Rauno Volmar

Reformierakonna juhi valik on jaanuaris lihtne. Kui tahetakse Valdo Randpere mõtteviisiga haakuda, siis tuleb olla nagu Valdo ise ütles - elajalik ja küüniline, siis vigu pole tehtud, kilekotijuhtumeid pole kunagi olnud, Autorollo on puhas kui prillikivi, see Reformierakonna ülbuse kuvand on konkurentide poolt kunstlikult loodud ja poliitilises kultuurituses on ainult teised süüdi.

Kristen Michal tunneb seda mõttemaailma ülihästi, siin talle konkurentsi pole, aga selle valikuga on poliitiline isolatsioon pikaks ajaks ka kinnistumas.

Hanno Pevkuriga on PR-meestel kergem ehitada uut kuvandit, reformierakonna uut algust. Selleks peab aga Hanno Pevkur ise suutma murda parteibürokraatide võimu ja pikalt kokku mänginud poliitilise toiduahela ringkaitset. Pevkur ei saa loota pelgalt ilusatele portreelugudele ja piprakookide kaunistamisele ajakirjanduses. Ka sõprus Jüri Ratasega nüüd ei aita.

Edu reformierakonnale „valgeks“ muutmisel.

Siin ei aita Michali kurikuulus valge kampsun, aitaks ehk Kaja Kallas, aga ebaõnnestunud presidendikampaaniaga suutsid „küünikud“ ka tema positsioone poliitikas tublisti halvata. Selline saabki olema nende tulevik, kes loodavad pragmaatilistel kaalutlustel koostööle „küünikutega“.

Varivalitsus
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare