Link kopeeritud!

Juhan Sillaste: pärast valimisi leiavad kolm keskerakondlikku jõudu Tallinnas hingesuguluse jälle üles

 (73)

Juhan Sillaste: pärast valimisi leiavad kolm keskerakondlikku jõudu Tallinnas hingesuguluse jälle üles
Foto: Taavi Sepp

Kohati näib, et lähenevad Tallinna valimised pakuvad piisavalt rahvale esmavajalikku. Tsirkust nimelt. Paljud bufonaadiga pimestatult itsitajad ei hooma selle varju jäävat. Tõenäoliselt on tegemist on üpris tihti kasutatava poliitkombinatsiooniga. Nimelt on Keskerakond tõepoolest oma vastuoludega raskes seisus, kus ühtedele valijatele ei meeldi Savisaar, teistele Ratas, kolmandatele valitsuse äripoliitika.

Ainus mõistlik lahendus on valijate jaoks lähteseisu lihtsustamine. Mitte panna nende ette ebameeldivaid valikuid. Anda igaühele oma. Nii, et poleks erakonnasiseselt peavalu tekitavat. Kolm eraldi toimivat „keemiliselt puhast“ valimisnimekirja annavad kindla peale suurema häältesaagi, kui üks hulluks ajavat peamurdmist sisaldav Keskerakonna ainunimekiri.

Savisaare-Ivanova nimekirja adressaat on pikematagi selge. Mitte ilmaasjata viisid nad pressikonverentsi Postimehes esmalt läbi vene keeles, pärast moepärast ka riigikeeles. Eriti peeti esitlusel ilmas verinoori, elukogemuseta valijaid.

Ratasele jääb Keskerakonna vanemaealine, suuresti Rahvarinde nostalgiast mõjutatud traditsiooniline valija eestlaste seast.

Sõõrumaa nimekiri korjab vast mingi osa ripakile jäävatest rahulolematute äriinimeste häältest ja võib-olla isegi sportlaste omadest.

Nõndaviisi saavad need kolm nimekirja läbi valimiskampaania suurimateks pilgupüüdjateks. Eriti kui aeg-ajalt etendatakse tuliseid heitlusi. Tsirkuseski näeme tihti nn nanai poiste maadlust osava ja painduva tegija esituses.

Päris loomulikult leitakse valimisjärgselt jälle üles vahepeal nagu kaduma läinud hingesugulus linna valitsemise asjus ning loodav koalitsioon tuntud tegijate harjunud käe all on vast tugevam, kui praegune Keskerakonna ainuvõim Tallinnas.

On ebaselge, mida saaksid taolisele sündmuste kulgemisele vastu seada teised rutiini ja loiduse küüsis siplevad erakonnad. Seda näitavad ka mitme nende juhtpoliitiku joovastusväljendused Savisaare-Ivanova nimekirja areenile tuleku puhul. Siiski püsib õhkõrn lootus. Ehk leiavad EKRE ja Vabaerakond mingi vastukäigu.

Hetkel paistavad keskerakondlike jõudude väljavaated pealinnas olema kõige... kõige... Ehkki pole ilmas asju, mida innukas inimene ei suudaks kihva keerata.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare