Link kopeeritud!

JUHTKIRI | Aknaalused, näidake valitsusele oma jõudu

 (50)
JUHTKIRI | Aknaalused, näidake valitsusele oma jõudu
Foto: Ilmar Saabas

Riigikogu aknaaluste fraktsioon, st fraktsioonitute riigikogulaste arv kasvas sel nädalal seitsmeni. Neid on vähem kui eelmise viie riigikogu ametiaja lõpus, aga kuna seekord on saadikud välja pudenenud peamiselt koalitsiooni-, mitte opositsioonierakondadest, on aknaaluste potentsiaalne jõud suurem kui kunagi varem.

Peeter Ernits, Olga Ivanova, Tiina Kangro, Marko Mihkelson, Urve Palo, Artur Talvik, Margus Tsahkna! Kuna Jüri Ratase valitsusest sai äsja vähemusvalitsus, on teil harukordne võimalus riigikogu järelejäänud töökuudel Eesti valitsemist ja poliitikute mainet paremaks muuta, hääletades halbade otsuste vastu. Näidake, et te ei tiksu praegu riigikogus pelgalt palga ja hüvitiste pärast.

Suuri uusi algatusi Ratase valitsus enne riigikogu valimisi ette ei võta, ent on üks tähtis töö, mille valitsus ja riigikogu peavad veel sel aastal lõpule viima – võtma vastu riigieelarve seaduse. Just riigieelarve küsimustes võiksidki aknaalused hakata selleks tõkkeks, mis põhjendamatuid ja vastutustundetuid kulutusi läbi ei lase. Varem on asi küll olnud pigem vastupidi – koalitsioon ostab kõikuvate saadikute toetushääli katuse- või muu sellise rahaga –, aga tehke teie seekord teistmoodi.

Fraktsioonitud, näidake, et te ei tiksu praegu riigikogus pelgalt palga ja hüvitiste pärast ning aidake teha Eesti riigile parem eelarve.

Eelarveprojekti vigadest on Eesti Päevaleht sel sügisel mitu korda kirjutanud. Üks viga – lausa krooniline – on muidugi nn katuseraha, mida tuleva aasta eelarvest tahetakse jagada erakordselt heldelt. Ärge laske sellel sündida! Eelarvesse, eriti justiitsministeeriumi omasse, on ära eksinud ka rahaeraldised mõnele ebavajalikule sihtasutusele ja instituudile. Ärge laske neid läbi!

Samal teemal:

Nõnda saavutatud umbes 30 miljoni euro suurune kokkuhoid avaks võimaluse langetada alkoholiaktsiisi, et panna põnts Eesti-Läti piirikaubandusele, vähendada Lätile kingitavat maksutulu ja peatada Soome turistide taandumine Eestist.

Tööpõld saaks olla laiemgi, sest nimetatud puudused pole riigieelarve projekti ainsad. Ent seiske vähemalt nende vastu, sest see ei nõua ideoloogilise eelhoiaku võtmist, vaid lähtumist ainult tervest mõistusest ning vastutustunnet riigi käekäigu ees.

Varivalitsus
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare