Link kopeeritud!

JUHTKIRI | IRL, variseride erakond

 (104)

Hr. Aeg kahjuritõrje
Näide IRL-i valimiskampaaniast - Hr. Aeg kahjuritõrjeFoto: Andres Putting

Alles see oli, kui Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) jõudis oma elu sügavaimasse mõõna.

Surmahirm pani astuma meeleheitlikke samme: esimees vahetati välja, keerati retoorikale kurjuse- vint peale, nurjati mõningad koalitsiooni maksumuudatused ja tehti innukas kohalike volikogude valimiskampaania. Mitmel pool, sealhulgas Tallinnas, ületati tänu sellele valimiskünnis ja jäädi ellu.

Juba hakkas tekkima küsimus, kas ehk IRL on meelt parandanud ja oma vigadest õppust võtnud. Paraku toodi avalikkus pärast valimisi kiiresti maa peale tagasi.

Esimene allalastud pääsuke oli see, kui IRL-i liikmest värske linnavolinik Mart Luik sai Keskerakonna häälte abiga Tallinna linnavolikogu teiseks aseesimeheks. Enda arvates tehti nii ninanips suurimale opositsioonijõule Reformierakonnale, kes oli esitanud opositsiooni ühiseks aseesimehe kandidaadiks Ülle Rajasalu. Tegelikult halvati värske opositsiooni ühtsus ja peteti paljusid oma valijaid. Käituti ju risti vastupidi IRL-i juhtpoliitiku Urmas Reinsalu enne valimisi tehtud üleskutsele moodustada Keskerakonna-vastane ühisrinne. Sõnades oldi ühendajad, päriselus lõhkujad.

Samal teemal:
On piinlik näha, kuidas IRL jätkab pärast valimisi sama madalat poliitikat kui varem. Kuni IRL ei mõista, et üks nende põhihädasid on variserlik põhimõtete peenrahaks vahetamine, seostuvad nad Eesti poliitika probleemi, mitte lahendusega.

Piinlik on asi ka seetõttu, et IRL tagus oma Tallinna valimiskampaanias ülivõrdes korruptsioonivastast trummi. Sõnades võrreldi keskerakondlikku linnavõimu prussakaparvega, tegudes sai Mart Luigest prussakate armust linnavolikogu aseesimees.

Teisest allalastud pääsukesest kirjutas eilne Eesti Päevaleht: nn magusamaksust loobumisele katet otsiv IRL läks kaitse-eelarve kallale. Kaitseinvesteeringuteks mõeldud 10 miljonit eurot lükati vaikides järgmise aasta eelarvest välja, põhjenduseks laskemoona saabumise 2019. aastasse lükkumine. Markantse näitena muudeti ministeeriumi kodulehel oleva pressiteate sisu, nii et sellest mingit märkigi maha ei jäänud.

Olgu magusamaksu ja raamatupidamislike vabandustega kuidas on – IRL-i jaoks on kaitsepoliitika olnud pikka aega püha lehm, nüüd aga lasti ise läbi kümne- miljoniline viivitus. Kui mõne teise erakonna minister oleks samasuguse asja läbi lasknud, vaevalt oleks IRL teda säästnud.

Kuigi IRL üritab olla sõnades karm, aateline ja äraostmatu, mõjuvad tema teod ikka ja jälle vedelate, poliittehnoloogiliste ja äraostetavatena. Kuni IRL ei mõista, et üks nende põhihädasid on variserlik põhimõtete peen-rahaks vahetamine, seostuvad nad Eesti poliitika probleemi, mitte lahendusega.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama
161 500€
Tallinn, Korter
209 000€
Kiili vald, Majaosa
72 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
229 500€
Tallinn, Korter
155 000€
Tallinn, Korter
229 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
120 000€
Tallinn, Korter
166 000€
Tallinn, Suvila
243 000€
Tallinn, Majaosa
180 000€
Tallinn, Korter

121 990€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter
151 990€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare