JUHTKIRI | Mihhail Kõlvart, tavaline puukpoliitik?

 (103)

Tondiraba jäähall
Tondiraba jäähall Foto: Rauno Volmar

Kohalike valimiste kampaaniaga oskas Mihhail Kõlvart jätta endast mulje kui poliitikust, kellega eestimeelse inimese arvamus võib küll nii mõneski küsimuses lahkneda, aga kes on asjalik, tegus ning küllalt aus ja siiras. Tondiraba spordikeskuse auditi lugu rikub selle klantspildi.

Teatavasti leidis Tallinna linna sisekontrolli audit, mis tehti 2016. aasta maist augustini, et spordikeskuse juhtimine on täiesti korrast ära. Asi pole üksnes kehvas juhtimises, vaid on rikutud riigihangete seadust, võib kahtlustada fiktiivsete ostuarvete esitamist, sularaha n-ö vasakule minekut jms.

Kõlvart puutub asjasse seetõttu, et tema oli nende sündmuste ajal abilinnapea, kelle vastutusalasse spordikeskus kuulus. Kõlvart oli ka see, kes auditi tulemust aasta aega kinni hoidis ja laskis selle avaldada alles pärast tänavusi kohalikke valimisi. „Pealtnägijale” põhjendas ta venitamist vana Edgar Savisaare stiilis turtsaka jutuga: auditit poleks üldse olnud, kui linnavalitsus poleks seda tellinud, pealegi oleks ta saanud auditit varjata veel neli aastat.

Seisukohaga, et kõik on kombes ja isegi preemiavääriline, kuni politsei kriminaalmenetlust ei alusta, seab Tallinna linnavõim juhtidele liiga madala standardi. Kõlvart tegi endast tavalise puukpoliitiku, kui võttis vastu tulemuspreemia.

Linnajuhtide arvates pole asja pärast põhjust lärmi lüüa, sest Tondiraba spordikeskus on alles „hiljuti tegevust alustanud unikaalne” asutus, politsei auditi põhjal kriminaalmenetlust ei alustanud ja „asutuses on toimunud oluline arenguhüpe”. See „hiljuti” oli siiski juba 2014. aastal. Jutt arenguhüppest vajaks aga kinnituseks uut auditit ja majandusaasta aruannet. Ka seisukohaga, et kõik on kombes ja isegi preemiavääriline, kuni politsei kriminaalmenetlust ei alusta, seab linnavõim juhtidele liiga madala standardi.

Kõlvartile maksis keskerakondlik linnavolikogu hoolimata Tondiraba mädapaisest äsja 12 661 eurot tulemuspreemiat „Tallinna haridus-, kultuuri- ja spordivaldkonna arendamise ning eduka korraldamise eest”. Kõlvarti tulemustele tema eelmisel ametikohal ei saa sellist hinnangut anda enne, kui Tondiraba spordikeskuses pole toimunud tõendatud pööret paremusele. Preemiat vastu võttes tegi tänavuste valimiste staar endast tavalise linna lüpsva puukpoliitiku.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Telli nüüd Eesti Päevaleht ja vali kingitus juurde! Vaata lähemalt »

455€
Tallinn, Korter
161 500€
Tallinn, Korter
229 000€
Rae vald, Majaosa
121 990€
Tallinn, Korter
144 900€
Tallinn, Korter
99 900€
Tallinn, Korter
134 900€
Tallinn, Korter
275 000€
Tallinn, Korter
112 800€
Jõelähtme vald, Korter
168 000€
Tallinn, Korter

107 990€
Tallinn, Korter
179 580€
Tallinn, Korter
173 580€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare