Link kopeeritud!

JUHTKIRI | NO99 lõpetab! Elagu NO99 aus valik!

 (43)
Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper
Tiit Ojasoo ja Ene-Liis SemperFoto: Tiit Blaat

Nii mõnigi inimene võis eile NO99 lõpetamisteate peale üllatunult küsida, kas Martin Helmest sai kultuuriminister. Seda muidugi mitte, ehkki Jaak Madison tõttas teatri sulgemist ka EKRE töövõiduks kuulutama. Tulevase aasta riigieelarve projektis on teatrile ette nähtud 1,1 miljonit eurot tegevustoetust, mis tähendab, et valitsuse poolest oleks võinud NO99 edasi vireleda.

Just nimelt vireleda, sest viimastel aastatel edenes NO99-l omatulude teenimine kehvasti. Rahvas ei käinud enam endise hooga nende etendusi vaatamas. Sellisesse olukorda sattunud teater saaks hakata repertuaari muutma, eksperimenteerimise ja piiride kompamise asemel kindlaid kassatükke lavastama. Ent NO99-le oleks see tähendanud oma kreedo reetmist. 2005. aastal alustades ütlesid Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo, et nende teater ei hakka lavastama kindla peale tehtud kassatükke ja nad ei hakka pakkuma „muutumatut kvaliteeti, sest ammu enne seda, kui teater jõuab n-ö haljale oksale, on ta juba mandunud”.

NO99 otsus oma tegevus järsult lõpetada on nii loominguliselt kui ka finantsiliselt aus valik. Ennast ei reedetud, võlgu ei jäädud.

Seega on NO99 otsus oma tegevus järsult lõpetada nii loominguliselt kui ka finantsiliselt aus valik. Näitlejad ja lavastajad lõpetasid enne NO99 loomingulise koosluse selget mandumist (väiksemaid mahakäimise märke kriitikud siiski juba täheldasid). NO99 kui majandusüksus lõpetas enne, kui oleksid hakanud tekkima maksu- ja muud võlad.

Samal teemal:

Vaevalt EKRE NO99-vastane võitlus toimunut kiirendas, sest selle erakonna poolehoidjad ei kuulunud nagunii NO99 külastajate hulka. Kui mõni lõpetamist kiirendanud tegur eraldi esile tuua, siis üks oli kindlasti Ojasoo vägivallaskandaal, mis purustas NO99 oreooli paljude tema austajate silmis.

Aga elu läheb edasi. Küllap trupi liikmed leiavad endale teatrimaailmas uued väljundid ja väljakutsed. Ka teatrisõpradele, kes veel NO99-le truud olid, jätkub teisi valikuid.

Infograafika: Toom Tragel
Varivalitsus
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare