Juhtkiri: Reinsalu tulistas jälle paukpadruneid

 (52)

Urmas Reinsalu
Urmas Reinsalu, Foto: Tiit Blaat

Kas pole kena, kui Tallinna põhiliselt vastandumisele keskendunud valimiskampaanias astub lõpuks ometi üles üks mees, kes kutsub peaaegu kõiki koostööle – moodustama ühinenud opositsiooni Keskerakonna vastu?

Põhimõtteliselt tuleks see, kui Keskerakond Tallinnas mõneks ajaks puhkama saadetaks, pealinnale muidugi kasuks. Paraku ei ole ükski praegune opositsioonijõud tulnud valimiskampaanias välja millegagi, mis veenaks, et linn ei saa siis katku asemele koolerat. Küllap hakkaks uus, Keskerakonnata linnavõim keskerakondlikku toiduahelat lõhkuma, aga kui hea oleks see praktilises linnajuhtimises oma positiivse programmi elluviimiseks? See küsimus kallutab paljusid valijaid harjunud valiku ehk Keskerakonna poole.

Valimisaktiivsus näitab, et inimesed on oma kodukandi elu suunamisest huvitatud. Poliitikud, hinnake seda vääriliselt ja ärge tehke tühje sõnu. Võitjad ei ole veel otsustatud.

Kõige tõenäolisem valimistulemus ongi Tallinnas selline, et Keskerakonna võimult lükkamiseks peaksid kõik teised volikokku pääsevad jõud seljad kokku panema. Toompeal peaksid IRL ja SDE sel juhul olema Keskerakonnaga sõbrad, aga Tallinnas vastased. Väikestes omavalitsustes, millesse erakondade ladvik eriti ei puutu, on sellist asja ette tulnud. Aga korraldada säärane kahestumine Tallinnas oleks pehmelt öeldes huvitav ülesanne. Sotsid on juba teatanud, et nemad selles ei osale. Peale kahestumise vajaduse seaks see ju rumalasse valgusse ka suure töö, mis nad on viimasel ajal teinud EKRE-ga vastandumiseks.

Seega võib öelda, et Reinsalu tulistas paukpadruneid ja püüdis jagada laskmata karu nahka. Tegelikult on kõik veel lahtine. See, kas mõned vaenlased hakkavad pärast valimisi ootamatult sõpradeks, selgub alles siis, kui kõik hääled on kokku loetud.

Kuigi munitsipaalpoliitilise sisukusega seekordne kampaania silma ei paista, on valijad vägagi aktiivsed. Eile õhtuks oli Eestis hääletanud juba 113 140 valijat, ligi 40 000 rohkem kui eelmistel valimistel. See näitab, et inimesed on oma kodukandi elu suunamisest huvitatud. Poliitikud, hinnake seda vääriliselt ja ärge tehke tühje sõnu. Võitjad ei ole veel otsustatud.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama
89 900€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
115 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
52 000€
Tori vald, Maa
Otse omanikult!
243 000€
Tallinn, Majaosa
90 000€
Tallinn, Korter
85 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
229 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
180 000€
Tallinn, Korter
149 000€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter

245 000€
Tallinn, Korter
168 200€
Tallinn, Korter
189 000€
Tallinn, Äripind
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare