Link kopeeritud!

JUHTKIRI: Suusaliidul on aeg peeglisse vaadata

 (23)
JUHTKIRI: Suusaliidul on aeg peeglisse vaadata
AppleMarkPäevaleht/Pressifoto, Rauno Volmar

Suusakoondise peatreener Mati Alaver ja suusaliidu peasekretär Jüri Järv liiguvad endiselt ringi nagu õiged mehed, kuigi ajasid Andrus Veerpalu dopingujuhtumi ilmsiks tulekul teineteise võidu avalikkusele jama.

Kahju, et neil puudub arusaam headest tavadest ja eetilisest käitumisest isegi nüüd, mil rahvusvahelise suusaliidu (FIS) dopingueksperdid on lõpuks otsustanud, et Veerpalu jääb FIS-i silmis valemänguriks.
Toomas Savi järglasena juunis suusaliidu presidendiks valitud Sandor Liivel peaks jätkuma mõtteainet, mida alaliidu määritud nime parandamiseks teha. Viimane aeg on peeglisse vaadata!
Alaver lubas kevadistes intervjuudes korduvalt, et lahkub koondise juhendaja kohalt niipea, kui kaks korda olümpiavõitjaks ja maailmameistriks kroonitud Veerpalu dopingujuhtum on leidnud FIS-is süüdimõistva lahenduse. „Jah, oled täitsa õigesti aru saanud – minu jätkamine sõltub FIS-i otsusest,” kinnitas Alaver mullegi mai alguses, mil viimati silmast silma vestlesime.
Eile, pärast FIS-i otsuse avalikkusele teatavaks tegemist tõdes Alaver aga, et ei kiirusta veel ameti mahapanekuga! Nüüd ootab juhendaja rahvusvahelise spordiarbitraaži – s.o koht, kuhu Veerpalu oma nime puhtaks pesemiseks järgmisena pöördub, ja kus otsuse tegemiseks võib kuluda aasta-paar – lõplikku sõna, kavatsedes ilmselt kogu selle aja koondise peatreenerina edasi töötada.  Millegipärast ei räägita enam kevadel presenteeritud plaani panna Veerpalu süüdi jäämise korral koondise peatreeneriks suusaliidu spordidirektor Raul Olle. Miskipärast ei teostu kuidagi ka kevadel suusaringkondades levinud kuuldused asendada Jüri Järv uue peasekretäriga. Kahjuks pole Veerpalu juhtum tänavune ainus suusaliidu häbiplekk. Skandaalimaiguline tegu oli Otepää MK-etapi kauaaegse juhi Alar Arukuuse asendamine Jaak Maega, arusaamatuna mõjus ka kavatsus aastaid Eestit FIS-is esindanud Tiit Pekk Maega välja vahetada.
Järgmise sammuna soovitan valemängurid kõrvale jätta. Vähemalt niikauaks, kuni ka rahvusvaheline spordiarbitraaž on Veerpalu suhtes otsuse langetanud.

Varivalitsus
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare