Link kopeeritud!

Jüri Ratase vastus Kaja Kallasele vol 2: mina selgitan, kuidas maksureform inimesi aitab, Reformierakond räägib aga peastarvutamise tähtsusest

 (459)
Delfi valimisõhtu
Jüri RatasFoto: Taavi Sepp

Peaminister Jüri Ratas ja opositsioonilise Reformierakonna üks sõnakamaid liikmeid Kaja Kallas peavad Delfi veergudel tulist maksudebatti. Avaldame järjekordse peatüki, kus Keskerakonna liider Jüri Ratas maksumuudatuse mõju üksipulgi ja lühidalt lahti räägib.

Hea Kaja, ma näen, et meie mõttevahetus toimub täiesti erineval tasandil. Mina põhjendan, miks on maksureform vajalik Eestimaa inimeste sissetulekute tõstmiseks. Reformierakond seevastu räägib maksuvaba tulu peast arvutamise olulisusest. Ühtlasi esitasid mulle ebakonkreetse süüdistuse väheses konkreetsuses. Aga hea küll, ma toon veelkord konkreetselt välja maksuvaba tulu 500 euroni tõstmise mõju:

1) Kuni 1200-eurose brutopalgaga tööinimesed saavad iga kuu 64 eurot rohkem kätte. See on põhimõtteline maksumuudatus toetamaks inimesi, kes kõige enam lisaraha vajavad.

2) Palgavahemikus 1200-1776 eurot saab igakuine võit olema 1 kuni 64 eurot. Seega võidavad maksureformist tööinimesed, kes teenivad kuni 1776 eurost palka.

3) Üle 1776 teenivad inimesed hakkavad maksma tänasest veidi enam tulumaksu. Täpsemalt 1 kuni 36 eurot sõltuvalt sissetuleku suurusest. Arvestades Eesti viimaste aastate kiireimat majanduskasvu ja keskmise palga tõusu, kasvab tegelikult uuel aastal sissetulek ka enamusel neist.

4) Samamoodi võidavad valitsuse maksureformist pea kõik pensionärid, kelle maksuvaba tulu oli seni kuni 416 eurot (180 + 236). Uuest aastast kehtib ka neile 500-eurone maksuvaba tulu. Seega on eakate hirmutamine kohatu.

P.S. Iga inimene saab oma maksuvaba tulu summat uuel aastal reaalajas näha e-maksuametis või arvutada juba täna Maksu- ja tolliameti kodulehel.

Varivalitsus
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare