Link kopeeritud!

Kalev Stoicescu: vaevalt eeldab Trump midagi erilist või olulist Putinilt, kes omakorda siiski loodab veel Trumpile

 (15)

Kalev Stoicescu: vaevalt eeldab Trump midagi erilist või olulist Putinilt, kes omakorda siiski loodab veel Trumpile
Foto: AP/ Scanpix

President Trump rääkis Varrsavis seda, mida temalt oodati ning andis tugeva solidaarsuse signaali NATO liitlastele. Valge Maja rahvusliku julgeoleku nõunik H.R. McMaster ja nähtavasti teisedki kõrged USA ametnikud kandsid seekord erilist hoolt, et enam ei juhtuks see, mis toimus 7. juunil NATO uue peakorteri ees, kui Trump jättis peamise ütlemata.

Teisalt, USA Kongressi esindajatekoda alles hääletas (koguni häältega 423-4 ehk peaaegu ühehäälselt) 27. juunil resolutsiooni poolt, mis kinnitas USA pühendumust Põhja-Atlandi lepingu artikkel 5-le. Trumpi Varssavi kõne peamised sõnumid edastati meediale juba ette, mis võis olla ennetav meede.

Trumpi sõnum Venemaale oli samuti selge – lõpetage sõda Donbassis ja ärge toetage enam Süüriat ja Iraani. Selge see, et Venemaa ei ole valmis ühtegi neist nõudmistest täitma, mistõttu Trumpi ja Putini kohtumine saab ilmselt olema väga keeruline.

Trumpile on oluline kohtumise toimumine, ta saab n-ö linnukese kirja. Ta vaevalt eeldab midagi erilist või olulist Putinilt, kes omakorda siiski loodab veel Trumpile. Kui Putini ja Venemaa propagandistlik retoorika Trumpi suhtes muutub ründavaks, siis on selge, et Putini ja Trumpi kohtumine ei andnud tulemusi ning Venemaa on pettunud (olgugi, et Kremli lootused võisid olla paljuski põhjendamatud).

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare