Link kopeeritud!

Kalvi Kõva: mina ei hakka kunagi sorima ERR-i töötajate kirjades

 (53)
Uudistetoimetus
UudistetoimetusFoto: Priit Simson

Martin Helme on minu hea kolleeg parlamendisaalis, me mõlemad oleme oma fraktsioonide esimehed ning kuulume ka riigikogu vanematekogusse. Samamoodi oleme me mõlemad Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) nõukogu liikmed, tema EKRE ja mina sotsiaaldemokraatide esindajana.

Sellelt positsioonilt ma nüüd sõna võtangi. Martin Helme soovib „tutvuda ETV aastavahetuse programmi planeerimist puudutavate töökoosolekute kokkuvõtetega ja asjakohase meilivahetusega", nagu ta ise oma tahtmise ajakirjanduses sõnastas. Sellise soovi põhjuseks on fakt, et ETV ei mänginud aastavahetusel Eesti hümni.

Mitmed ERRi inimesed alates juhatuse esimehest kuni teleülekande juhtideni on juhtunut selgitanud ja selle eest vabandanud. Tagantjärele tunnistavad nad kõik, et sõltumata asjaolust, kas Vabaduse väljaku peomöllus Eesti hümni mängiti või ei, pidanuks teleülekandes, ja seega sadades tuhandetes kodudes just hümn märkima uue aasta algust.

Madal, kahtlustav, süüdistav

Olen kindel, et kõik teleinimesed on sellest õppinud ja ERRi nõukogu ei aruta enam kunagi taolist küsimust. Ent ma olen kategooriliselt vastu sellele, et ERRi nõukogu peaks hakkama sorima aastavahetuse programmi planeerimise töökoosolekute kokkuvõtetes ja töötajate meilivahetuses. See oleks madal, kahtlustav, süüdistav ja umbusaldust kiirgav. Ja kas ERRi inimeste meilivahetuse lugemine pole ka mitte ebaseaduslik?

Samal teemal:

ERRi nõukogu on alati pidanud oluliseks ERR-i toimetuslikku sõltumatust, mis on osa ajakirjandusvabadusest, mida me demokraatlikus Eestis tähtsaks peame. Poliitikute soov meediamaja sõltumatust piirata on kõrvakiil vabadusele ja demokraatiale, see naeruvääristab äsja oma esimest sajandit tähistanud Eesti Vabariiki.

Mina ei ole prokurör, kes muudkui kahtleb ja süüdistab, ma usaldan ERR-i inimeste selgitusi ka ebameeldivate ja ebamugavate juhtumite korral. Lähtun nimelt eeldusest, et nii nagu nad ei valeta oma kuulajatele-vaatajatele-lugejatele, ei valeta nad ka ERRi nõukogule. Nõukogu on kutsutud tegutsema ERRi kui avalik-õigusliku meediaorganisatsiooni ajakirjandusvabaduse ja ajakirjandusliku sõltumatuse advokaadina.

Just seepärast kaitsen ma ERRi inimeste õigust toimetuslikule sõltumatusele ja seisan üheselt nende kirjavahetuses sorimise vastu.

Varivalitsus
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare