Koalitsioon Keskerakonna vastu meenutab Isamaa kunagist toetust Jevgeni Koganile

 (46)

PLAKAT
Jevgeni Kogani valimisplakatFoto: Karin Kaljuläte

Reinsalu plaanitud „seitsme päkapiku koalitsioon“ kõneleb meeleheitest Taavi Aas Tallinna tegevlinnapea Justiitsminister Urmas Reinsalu plaanitud „kambakas“ Keskerakonna vastu Tallinnas kõneleb meeleheitest, sest valimiskünnis on lähedal ja parteil surm silme ees. Reinsalu soovib „kõik Keskerakonna vastu“ tegevuskava.

Tema soov on tagasi tuua samasugused ajad kui siis, mil Isamaa hääletas 2001. aastal interrindelase Jevgeni Kogani volikogu saadiku volituste taastamise poolt.

Kes loob killustunud koalitsiooni, jääb paljude kapriissete osapoolte pantvangiks. Kord ei sobi ühele antud otsus, kord teisele. Kord pressib üks midagi välja, kord teine. Ja kinni maksab selle Tallinna maksumaksja. Keskerakond pakub siin kõrval stabiilset hegemooniat.

„Seitsme päkapiku" koalitsioonid ei püsi. Veel hullem, paljude väikeste partnerite koos hoidmine on äärmiselt keerukas. Jüri Mõisa ja Tõnis Paltsi ajad jäävad ajalukku kui tõmbluste periood. Kogu aeg käis kellegi üleostmine. Mitte kunagi pole tulnud Keskerakonnal minna samasuguse madaluseni kui Isamaal sajandi algul Koganit toetades.

Samal teemal:

Ainus idee - võim

Paistab, et mingit muud ideed peale võimu Reinsalul ei olegi. Tuleb vaid kamp kokku panna ja karjaga Keskerakonnale peale minna. Tegemaks mida? Saamaks ise võimu. Võimuiha on nii suur, et ükski teine tallinlastele oluline küsimus talle meelde ei tulegi. Saaks olla vaid vastu.

Tuletan Urmas Reinsalule meelde, et võim antakse sulle, kui inimesed usuvad, et sa oled seda väärt. Korraks võib ju end võimule kombineerida, kuid see ei asenda päris toetust. Keskerakonnal on inimeste toetus ning me oleme selle eest oma toetajatele väga tänulikud.

Kui Reinsalu on tõesti mures Tallinnas korruptsiooni pärast, siis rahustaks ta maha. Eesti on põhjamaine riik ja Tallinn on põhjamaine linn. Viimase nelja aastaga on Eesti asend rahvusvahelises korruptsioonitajumise indeksis paranenud kümne koha võrra. Sellega oleme veidi ees Prantsusmaast ja kaugel ees Itaaliast. Asjad liiguvad õiges suunas.

Pidev korruptsioonijutt poliitilise omakasu eesmärkidega võib aga hakata Eestist välisinvestoreid eemale peletama. Ja seega on antud mustamine ebapatriootlik. Pealegi solvab see alusetult väga paljusid ausaid Tallinna linnavalitsuse spetsialiste.

Kui austatud IRL soovib anda oma panust korruptsioonivastasesse võitlusse, et siis alustage puhastumist iseendast. Teil on ju korruptsioonivastase seaduse alusel karistatud piirkonna esinumber. Ja siis võib ju kunagi rääkida ka sellest, mida te Tallinnas teha tahate.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Proovi nüüd ja ainult nüüd! Eesti Päevalehe sünnipäevanädala pakkumine: 4 nädalat vaid 7 euroga! Proovi ja Sa ei kahetse »

112 800€
Jõelähtme vald, Korter
243 000€
Tallinn, Majaosa
185 000€
Rae vald, Majaosa
90 000€
Tallinn, Korter
56 000€
Viimsi vald, Korter
70 000€
Tallinn, Korter
161 500€
Tallinn, Korter
125 000€
Raasiku vald, Majaosa
325 000€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter

150€
Tallinn, Äripind
127 800€
Tallinn, Korter
179 900€
Kiili vald, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare