Link kopeeritud!

Kui osadel inimestel on vaja ekskursioonidel klassijuhatajat, siis ongi vaja

 (13)
Taavi Rõivas Malaisias
Rõivas MalaisiasFoto: Ave Tampere, Riigikogu pressiteenistus

Malaisia delegatsiooni juht oleks pidanud suutma olukorda kontrolli all hoida.

Kannatanu ei ole voliniku poole pöördunud, ma ei tea juhtumi olulisi asjaolusid ja ei saa seetõttu kommenteerida konkreetset juhtumit. Ahistamist, mis see on, ja osapoolte õigusi ning kohustusi selgitasin alles paar päeva tagasi pikemalt siin:

Ma ei tea juhtumi asjaolusid, voliniku tegevuse eesmärk on ennetada ja selgitada ja lahendada konkreetseid pöördumisi. Saan selgitada, kuidas üldiselt edaspidi selliseid võimalikke vahejuhtumeid ennetada või juba juhtunu puhul käituda:

Kui osadel inimestel on vaja ekskursioonidel klassijuhatajat, siis ongi vaja. Delegatsiooni juht peab vajadusel olema see klassijuhataja ja tagama, et tema delegatsioonis kedagi ei ahistataks. Ei delegatsiooni liikmed omavahel ega ka mitte delegatsiooni liikmeid kolmandate isikute poolt. Samuti tuleb tagada, et delegatsiooni liikmed ei ahistaks kolmandaid isikuid.

Tuleb kohe teada anda

Kui inimene tunneb, et teda ahistatakse, siis ta peab oma vastumeelsusest kohe teada andma ja paluma see tegevus lõpetada. Loomulikult peabki sellele järgnema olukorra saavutamine, kus kõik ennast hästi tunnevad. See kehtib ka kuitahes metsikutel pidudel. Ja kehtib ka niinimetatud tavalistel aftekatel.

Samal teemal:

Kohene teadaandmine on vajalik seetõttu, et kannatanu saavutaks talle soovimatu tegevuse kohese lõpetamise. Mõnikord võib ebameeldiv olukord juhtuda ka halba soovimata, nii saab selle pärast kohe vabandada ja veel kiiremini ebameeldivust tekitava tegevuse lõpetada. Diskrimineerimine tekib olukorrast, kus ahistatav tunneb, et teda ahistatakse, ta annab sellest ka teada, ent ahistaja jätkab ikkagi. Alkoholi tarbimine on sealjuures alati raskendav, mitte ahistaja tegevust kergendav asjaolu. Mitte mingil moel loomulikult ei õigusta ühtegi ahistamist ka asjaolu, et ahistatav oli tarvitanud alkoholi.

Raskemate juhtumitega tegeleb politsei

Kui tegevus toimub välisriigis, siis raskemate juhtumitega tuleb koheselt pöörduda kohaliku politsei poole. Kui Eestis, siis Eesti politsei poole.

On ka juhtumeid, kus ahistatult ei eeldata tingimata oma tahte selget väljaütlemist - need on rängad, isikupuutumatust rikkuvad, ilmselgelt moraalinormidega vastuolus olevad olukorrad või olukorrad, kus kannatanul pole võimalik oma seisukohta väljendada, või olukorrad, kus töösuhtes ülemus kasutab ilmselgel ahistamisel ära ohvri alluvust, ähvardades ohvrit vastuhakkamise puhul veel hullema kohtlemisega. Ka nende juhtumite lahendamiseks tuleks pöörduda võimalikult kiiresti politseisse.

Võida reis Toscanasse Arvamus
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare