Link kopeeritud!

Kuidas KGB meid jätkuvalt lõksu tõmbab

 (16)
Kuidas KGB meid jätkuvalt lõksu tõmbab
----

Vandenõueooriate maailm on küll huvitav ja vahel paljastab ka asju, mis tõesti vajavad paljastamist.

Kuid paraku on sealgi olemas oma meinstriim, peavool, mis üritab näidata kõiges ja kõikjal kurjana just läänemaailma. Ja see pole ka mingi ime. Vandenõuteooriad muutusid ühtäkki ülipopulaarseks just John F. Kennedy mõrva järel, täpselt sellel ajal, mil KGB süstis miljoneid dollareid muu maailma avaliku arvamuse mõjutamiseks.

Seda kinnitavad terve rida paljastusi, Mitrohhini arhiivimaterjalid ja ka sündmuste järjekord, mis viitab ühele jõulisele tõukele kõikide selliste teooriate tagant. Kellegi huvides oli külvata paranoiat ja nüüd näeme me ka üha selgemalt, kes see oli. Nende teooriate äkiline taaselustumine ajal, mil KGB-lane Putin üritab Venemaal nõukogulikku diktatuuri taastada, ei ole juhuslik.

Ühest küljest elab kuuekümnendate rahasüst järjekindlalt oma elu, teisest küljest panustab ka Kreml uutesse vandenõuteooriatesse. 2004. aastal Ukraina oranži revolutsiooni peale raevunud KGB-lased otsustasid kirjutada oma vandenõuteeoria, kuidas George Soros ja USA imperialistid töötavad vandenõuna vastu Putini „plaanile.” Ühtäkki täitus maailm uute “judeomassoonlike” vandenõude lugudega. Paraku on ka Eestis tekkinud mõttevool, kes enam ei tee vahet punase agitatsiooni ja oma enda vaadete vahel ja usub kõike, mida endine KGB põrandaalustele ette söödab.

Moskva polnud küll esimene türannia, mis üritas toetuda vandenõuteooriatele, sest need sobisid ka Mussolinile, Francole, Hitlerile, eriti aga Stalinile, kes nägi vandenõusid tõesti iga nurga taga. Moskva mõju pole ka pelgalt ühesuunaline: Kominterni sepitsused lõid juba kahekümnendatel viljaka pinna kõikvõimalikele Moskva-vastastele paranoiadele (ja ka tegelikule ohutajule). Teisalt pani Moskva otseselt nende teooriate levitamisele õla alla, tulemus on ka näha, sest tasapisi on kõigi teravik keeratud Moskva asemel just Washingtoni (või Londoni või mis iganes lääne pealinna) vastu.
KGB kasutas julmalt ära seda, et nende vastas asus sõnavabadust austav ühiskond, vastasel sellist relva KGB vastu välja panna ei olnud.On tähelepanuväärne, et ka nn uue maailmakorra vandenõuteooria lõi õitsele just kuuekümnendate teisel poolel, KGB parajalt väetatud USA meediamaastikul. Ta juured on küll mujal, kuid täna teenib juba puhtalt Putini USA-vastast agendat.

Lähis-Idas on vandenõuteooriatel eriti viljakas pinnas. Kui Iraani president tsiteerib ühte või teist ameerikavastast süüdistust, tuleks vaadata, milliseid teid pidi need teooriad temani on jõudnud. Kuna Osama bin Laden kiidab Noam Chomskit (muide juuti), siis tuleks hakata vaatama ka Chomski enda algseid allikaid. Kas Chomsky on olnud KGB teenistuses? Sellele küsimusele vastust anda meie ei saa. Küll on ta osanud neid vandenõuteooriaid suunata ka sellisesse kanalisse, mis pani tegutsema islamistlikud terroristid.

Kui neonatsid räägivad mingisugusest Stalini “Operatsioon Grozast,” tasuks ka vaadata selle teooria esimest allikat: Igor Bunitši sule kaudu leidis võimendust endine punaluuraja Lev Bezõmenski. Tal võib olla õigus (oleks imelik, kui Moskva kindralstaabis keegi poleks teoorias omapoolset rünnakut läbi mänginud), kuid kuni ainus “allikas” on endine tšekist ja pole mitte ühtegi tõendit, pole mul alust neid teooriaid uskuda ega ka ümber lükata.

Terve Ladina-Ameerika on jäänud uskuma lugusid sellest, kuidas CIA nende poliitikuid ümber sõrme on keeranud. Tõsi on see, et CIA tegutses nendes riikides vähemalt sama palju kui KGB (kes nendes teooriates millegipärast üldse ei kajastu). Aga CIA maine rikkumiseks kasutas KGB ära selle agentuuri endist ja solvunud töötajat Philip Ageed, kelle tööd rahastati Kuuba luure kaudu ja kelle väidete levitamisele aitas kaasa just Chomsky suur eeskuju Bertrand Russell.
Kui Mitrohhinit uskuda (eks temagi ole ju endine KGB töötaja), siis külvas KGB kuuekümnendatel USA üle võltsitud dokumentidega, mis pidid paljastama hiiglasliku vandenõu Kennedy mõrva taga. Meie lugesime neist juba kui lääne meedia paljastustest ja osalt jäime ka uskuma. Veel kaheksakümnendatel levitas KGB vandenõuteooriat, kuidas USA relvatööstus olevat aidsi leiutanud.

Loe veel

Kennedy mõrva järel kasvama läinud mull on toonud kaasa nende teooriate tõelise vohamise. Tänapäeval on lausa moes mõelda lugusid välja ja panna miljoneid inimesi nendesse uskuma. Hollywood võimendab neid, rääkimata Dan Browni bestselleritest. Ja nii arvavadki inimesed, kes loevad “kuidas asjad tegelikult on,” teadvat tõde, teadmata tegelikult ühte teist vandenõud, mis üritab suunata vandenõuteooriaid sinna kuhu „vaja.”

Alates Mitrohhini paljastustest on küll keeruline vaadata vandenõuteooriaid teisiti kui KGB üliõnnestunud projekti, mis elanud üle isegi selle organisatsiooni kõikvõimalikud muutused. Endised nõukogude luurajad on löönud laineid paljastustega, kuid tegelikult ei tea me KGB enda rollist suurt midagi.
Mõned ülehüppajad on küll usutavad, kuid me ei tea kunagi täpselt kes neist. Kas Viktor Suvorov on ikka lõpuni aus? Miks pole Oleg Kalugin ühtegi tõelist paljastust teinud? Ka Mitrohhini enda tööl on kahtlus, vähemalt loobus Itaalia tema andmete põhjal Romano Prodi Moskva-sidemeid uurimast. Kuid ta kinnitab seda, kui lihtne on ühel kuritahtlikul agentuuril terve maailma ajudega mängida. 
 

Varivalitsus
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare