Margit Kilumets läheb sünnipäevaks metsaAjakirja Stiil peatoimetaja Margit Kilumets õhkab oma 33. sünnipäeval, et ei tea sünnipäevaks paremat päeva kui seda on 15. mai: "See on vahva aeg, kui inimesed saavad esimesi kordi õue välisõhu pidusid pidama. Ja nad hüppavad tõepoolest rõõmuväel nagu laulusõnadeski öeldud!"

Kuna tänasel tähtpäevalisel on hulk sõpru, tuleb sünnipäevi järk-järgult pidada - ühtedega mere äärde või metsa, teistega aeda, kolmandatele korraldada akadeemilisem vastuvõtt. Seekord on selleks terve nädalalõpp aega. "Kuigi vahetevahel ei tahaks oma sünnipäevast üldse välja teha!" tunnistab Margit.

Margitil on igiammune sõpruskond, kellega sõidetakse vana traditsiooni kohaselt paariks päevaks Läänemaale, kus on üksildased rannad ja maamaja. "Mobiilid, kellad jm õudused jäetakse koju, et rahulikult sünnipäeva pidada, hästi süüa, sportida. Kui ilmastik lubab, ka vees sulistada. üldiselt valitakse aeg sääraseks tähistamiseks ilmaoludest sõltuvalt."

Mõnikord on Margitil sünnipäevaks tuju nullis, näiteks paar aastat tagasi, kui 15. mai eelõhtul talt auto varastati. Ehk seekord midagi hullu ei juhtu. Igal juhul võtab Margit täna õnnitlusi-kingitusi ning nurmenukke-kullerkuppe-piibelehti vastu küll.

Vormistage Eesti Päevalehe soodushinnaga püsimaksetellimus ning nautige Eesti kvaliteetseimat ajakirjandust oma postkastis vaid 30 sendi eest päevas! Vaata siit

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare