Mart Pukk: Sarapuu toimetamised meenutavad Itaalia kommunaalmaffiat

 (88)

Prügi Põhja-Tallinnas
Põhja-Tallinnas on toiminud uus prügiveosüsteem ja uus vedaja on põhjustanud palju nurinat, sest konteinereid ei tühjendata õigel ajal ja prügikastide kõrvale tekivad suured olmeprügi hunnikud.Foto: Rauno Volmar

Tartu Ülikooli usuteaduskonna õppejõud Marju Lepajõe ütles Postimehe arvamusliidrite lõunal: „Tõejärgsus on iseenesest osav ja uljas mõiste, milles on palju vabadust, jättes mulje, et tõde ongi ületatav, ehk isegi selja taha jäetud nähtus.“

Eredaks näiteks selle ulja mõiste rakendamisel on Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu, kes juhib pealinna prügimajandust. Sarapuu raiub ilmsüütu näoga, et tal pole mingit avalikku või varjatud osalust prügifirmas Baltic Waste Management, mis on pealinnas prügiäris üleöö kanda kinnitanud. Aga miks ometi hoitakse, teenindatakse ja hooldatakse selle prügifirma autosid Sarapuule kuuluvas bussifirmas ATKO, mille juht Margo Tomingas on tema väimees? Miks tegeleb kõrge linnaisa väimees BWMile prügiveoautode ostmisega?

Küsimusi on veel. Miks hakkas mõned aastad tagasi Tallinna prügiveo konkurssidel võidutsema seni tundmatu firma? Miks ei pea BWM konkursi võitmiseks pakkuma kõige odavamat hinda?

Samal teemal:

Isegi nii vilunud tõeväänajal nagu Arvo Sarapuul läheb selgitamine raskeks. Ta võib tõejärgsele ajajärgule omaselt külma kõhuga edasi korrutada väiteid, mida saab ümber lükata, aga kas Sarapuu tõde sobib uurimisorganitele ning Tallinna maksumaksjatele ja valijatele?

Loodetavasti annab kõigile neile küsimustele vastuse riigiprokuratuur, mis lubas uurida Eesti Ekspressis toodud kahtlusi, kontrollida detaile ja tegutseda vastavalt seadusele. Pärast uurimise lõppu saame teada, kas Arvo Sarapuu ja tema lähikondlased on tõesti jõudnud enda kujundatud tõejärgsesse maailma või on näiteks lihtsalt sulid.

Siinkohal ei saa unustada ka tõsiasja, et aktsiaseltside Harjumaa Liinid, MTG, ATKO Trans, ATKO Liinid ja Järve Bussipark juhatuse liige Margo Tomingas on kohtu all. Süüdistuse järgi andis ta altkäemaksuks vara, mille koguväärtus ulatus üle 50 000 euro. Vastutasuks tellis endine kaitseväe protokolliosakonna töötaja nendelt ettevõtetelt kahe aasta jooksul kaitseväe protokolliürituste ja kohtumiste jaoks transporditeenuseid ning rentis sõidukeid ligi 180 000 euro eest.

Prügi teatavasti haiseb. Aga halba lõhna, et mitte öelda korruptsioonihõngu tuleb ninasõõrmeisse kogu Tallinna prügimajanduse korraldamisest ja mitte ainult sealt…

Tulevane Tallinna linnapea võiks võtta eeskuju Itaalia pealinnast Roomast. 2014. aastal võttis uus linnapea ette uurida oma eelkäija tegevust ja paljastas suured juurdekirjutused. Esimese soojaga arreteeriti 37 maffiategelast ja munitsipaalametnikku, uurimise alla võeti eelmine linnapea Gianni Alemanno. Roomas oli tekkinud kommunaalmaffia „Mafia Capitale“.

Muide, „Mafia Capitalet“ juhtis väga karm tegelane Massimo Carminati, kes õhkas 1980. aastal Bologna raudteejaama. Suri 80 inimest. Jääb loota, et Sarapuu perekonna siseringis nii julmi tegelasi pole.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Proovi nüüd ja ainult nüüd! Eesti Päevalehe sünnipäevanädala pakkumine: 4 nädalat vaid 7 euroga! Proovi ja Sa ei kahetse »

209 000€
Ülenurme vald, Maja
65 000€
Tallinn, Korter
134 900€
Tallinn, Korter
93 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
124 900€
Saue vald, Korter
172 000€
Tallinn, Korter
455€
Tallinn, Korter
112 800€
Jõelähtme vald, Korter
121 990€
Tallinn, Korter
56 000€
Viimsi vald, Korter

199 000€
Tallinn, Korter
421 900€
Tallinn, Korter
199 000€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare