Link kopeeritud!

Milleks on Tallinna bussifirmale vaja oma lasketiiru? Revisjonikomisjoni liige Priidu Pärna: Taavi Aas on lasknud mõisa köiel lohiseda

 (84)
Tallinna Linnavolikogu
Enno Tamm ja Taavi AasFoto: Rauno Volmar

Kui kala mädaneb peast, siis sama võib öelda ka Tallinna Linnatranspordi AS-i kohta, tõdeb linna revisjonikomisjoni liige Priidu Pärna eile lahvatanud bussifirma korruptsiooniskandaalile mõeldes.

Selle linnaettevõtte juhtimiskultuuri ning suhtumist avaliku raha kasutamisse näitab asjaolu, et põhikirja kohaselt on aktsiaseltsi üheks tegevusalaks üllatuslikuks lasketiiru pidamine ja relvade laenutamine!

Juba 2014.a juhtisin linnavolikogu revisjonikomisjoni liikmena tähelepanu, et see ei saa olla transporditeenuseid osutavale avalikule võimule (omavalitsusele) kuuluva äriühingu tegevuse eesmärk. Sellise äriühingu eesmärk äriseadustiku kohaselt ei saa olla militaarsete või sotsiaalsete teenuste pakkumine. Ettevõtte juhi Enno Tamme poolt revisjonikomisjonile esitatud lasketiiru hinnakirja analüüsides (1 euro võistluste osavõtutasu, laskemoona hind 5 eurot karp 50 padruniga) ei tundu usutav, et ettevõte ei kanna lasketiiru ülalpidamisega seoses mingeid kulusid.

Päevavalgele tulnud korruptsiooniskandaaal kinnitab seda, et tegevjuht Enno Tamm ja nõukogu esimees Taavi Aas on lasknud ettevõttes pikalt mõisa köiel lohiseda ning peavad nüüd võtma poliitilise vastutuse.

Varivalitsus
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare