Link kopeeritud!

Nakatava naeratusega näitleja


Kaili Närep on meelde jäänud oma nakatava naeruga. Ta on teistest erinev ja unustamatu. Aga tänapäeval on nii, et kui sind telekas pole, siis varsti sind eriti ei mäletata, ja oledki tähelepanu alt väljas. Teatrikooli viimase kümnendi lennud sulavad paljude jaoks ühtlase massina üksteise sisse. Kaili Närep lõpetas lennu järjekorranumbriga 15 – ehk nagu nende lennu embleemil salakeeles kirjas –"juughsugh". Lend, kes mängis samapalju diplomilavastusi kui nende number näitab. Sealt jäävad Kaili Närepilt meelde üks kolmest Jost "Mee maigus" (1991), Hermia "Suveöö unenäos" (1990) jt. Kui esimese lennu lõpetajail sai hiljuti 60. verstapost ületatud, siis 15. lend on nüüd riburada 30 täis – Tarvo Krall, Dan Põldroos, Andres Raag jt.

Juba viimasel lavaka-aastal said kaheksa noort näitlejat Ugala palgale, kuid nagu "provintsiteatritega" (tundub, et iseäranis Ugalaga) juhtub, on siit ikka mindud. Tänaseks on neid alles vähem kui pool, Kailile seltsiks veel paar kunagist kursusekaaslast. Nagu öeldud, pole Närep eriti tihti orbiidile tõusnud. Kunagise kursusejuhendaja Komissarovi lavastuses (kelle käe all ka hiljem korduvalt mängitud) mängis ta Nukitsameest, 1992. Siis sai nõu küsitud selle rolli legendaarseimalt kehastajalt Salme Reegilt, kes lavastust Viljandis ka vaatamas käis. Kaili on kriitika käest mööda peadki saanud: "Kui Esmeralda (Hugo/Komissarovi "Jumalaema kirik Pariisis", 1997), eebenmust juuksevihk valla, valgussõõri püütakse, on see ühekorraga kaunis ja lummav"; ehkki "Mustlanna nõiduslikku sarmi Kaili Närepil mängida ei õnnestu", aga vabaõhulavalt on üldse "loll tahta psühholoogilisemat sügavust"; veidi vabandab ehk asjaolu, et "emarõõmude tõttu mitu aastat lavalt eemal olnud Kaili Närep pole end veel professionaalselt taasleidnud".

Klassikat esindab Kaili Närepi rolliloetelus veel preili Hilde Ibseni "Ehitusmeister Solnessist", 1994. Ka see tekitas vastakaid arvamusi, ent "mõelgu nad mida tahes – Kaili Närep oli hea" (Vello Lattik). Oma nishi leidis Kaili Närep muusikalavastustes. Võluv lapsnaise tüpaazh nagu ta on, sobis ta "Helisevas muusikas" (1993) hästi Trappide vanimaks tütreks. Nii hästi, et paljud kirjutajad teda Viljandi avastamata lapstäheks pidasidki. Kursusevend Gert Raudsepaga sõudsid nad Ilse ja Maxina publikumenu harjal operetis "Mees minevikuga", 1992. Tiina Mälberg dubleeris teda mootorpruut Eevi Mülleri osas ("Mootorpruut", 1994), kui Kaili lapsepuhkusel viibis. Loodetavasti suudab Kaili Närep meie heitlikus teatrimaailmas püsima jääda ja tal on meile veel üht-teist varuks.

Simmo Priks

Kaili Närep 30

Sündinud: 16.08.1970 Pärnus

Õppinud: lõpetas 1985 viiulierialal Pärnu lastemuusikakooli, 1988 Pärnu 4. keskkooli ja 1992 Tallinna Konservatooriumi lavakunstikateedri 15. lennu

Töötanud: aastast 1991 Ugalas

Varivalitsus
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare