Link kopeeritud!

Propastop: Venemaa alustas pronkssõduri-kampaaniaga juba märtsis

 (55)
SÕDA PRONKSSÕDURI JUURES JA ÖISES TALLINNAS
FOTO: Marko Mumm

26. aprillini, Pronksiöö sündmuste 10. aastapäevani on veel aega, ent Venemaa propagandameedias võib märgata soovi teema uuesti fookusesse tõsta. Refereerime artikleid, mis märtsi lõpust alates Propastopile silma on jäänud, teatab Propastop oma veebilehel.

  • 29. märtsil avaldas Lenta.ru pikema artikli kümne aasta tagustest sündmustest, käsitledes pronkssõduri teisaldamist kremlimeelsest vaatenurgast. (Kunagi sõltumatu Venemaa väljaande Lenta.ru tegijad vahetati 2014. aastal Putini poolt kontrollitud toimetuse vastu välja. Vallandatud ajakirjanikud asutasid uue venekeelse sõltumatu kanali, Riias tegusteva Meduza. Propastop on kandnud Lenta.ru propagandakanalite nimekirja.)
  • 3. aprillil avaldasid propagandakanalid RT, Sputnik ja rida teisi loo toonaste rahutuste ninamehe Dmitri Linteri plaanidest. Enam ei piirduta tagasivaatega, Linter räägib ideest püstitada Tallinna järjekordne mälestusmärk, seekord eestlastele, kes fašismi vastu võitlesid. Eeskujuna nähakse Arnold Meri, esimest eestlasest Nõukogude Liidu kangelast, kes anti Eesti Vabariigis kohtu alla süüdistatuna genotsiidis seoses 1949. aasta märtsiküüditamisega.
Samal teemal:

Pronkssõdur on Kremli meedia jaoks sobiv teema, sest võimaldab rõhutada propagandavalet, nagu elavat Eestis russofoobsed fašistid, kes tegelevad ajaloo võltsimisega. Selliste meemide korrutamine täidab idanaabri infosõja kaugemaid eesmärke: vastandada Eestis elavaid rahvusgruppe ja tekitada Eesti riigile Euroopa ja NATO liitlaste silmis probleemse partneri mainet.

Propastop ei oska ennustada, kas Pronksiöö aastapäevaga seotud teemad kasvavad seekord suuremaks propagandarünnakuks. Igal juhul hoiame uudistel ja arengutel silma peal. Palume ka lugejatel oma tähelepanekutest teada anda kõrvaloleva “Teata propagandast” vormi või Facebooki kaudu.

Varivalitsus
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare