Link kopeeritud!

Rainer Vakra: peaminister näitas separatismi seljatades, kes tegelikult juhib Keskerakonda

 (93)

Rainer Vakra
Rainer VakraFoto: Madis Veltman

Sedapuhku pealkirjad eksivad ja eksitavad. Peaminister Jüri Ratas ei ole Yana Toomi pantvang. Ratas, Kadri Simson ja Mihhail Kõlvart näitasid „kolme õe“ separatismi seljatades, kes tegelikult juhib Keskerakonda. Nemad juhivad.

Separatistidega peetud kõnelustel ei taganenud peaminister Ratas mullu sügisel sõlmitud koalitsioonilepingust, mis jättis muutmata Eesti välis- ja julgeolekupoliitika ning kodakondsuspoliitika aluspõhimõtted. Ratas ütles ka nüüd „ei“ ettepanekule hääletada Euroopa Liidus Venemaa-vastaste sanktsioonide katkestamise poolt. Ta ütles „ei“ kaitsekulutuste külmutamisele ja „ei“ liitlasüksuste Eestisse paigutamise peatamisele, „ei“ kõigile halli passi omanikele kodakondsuse jagamisele ning „ei“ e-valimiste keelustamisele.

Veelkord, need „ei“-d kinnitavad sõnaselgelt, et Ratas ja tema-meelne Keskerakonna juhtkond ei ole separatistide pantvang. Küll aeglaselt ja avalikkusele ohtralt spekulatsioone pakkudes, aga nemad kontrollivad peaministrierakonna poliitikat.

Oudekki Loone ja Olga Ivanova võetud mõtlemisaeg jättis ebaselgeks, kas võime sügisel näha nende lahkumist Keskerakonnast ja parlamendi keskfraktsioonist. See võtaks koalitsioonilt riigikogus kaks häält vähemaks, mis oleks mitmeid põhimõttelisi parlamendihääletusi pingestav olukord. Ebamugav, kahtlemata, aga valitsusliit tuleb sellega toime.

Teisalt on selge, et erakonnast lahkumise hind Loonele ja Ivanovale oleks põrumine kohalikel valimistel ja poliitikast lahkumine. Isegi fantaseerides, et see nimekiri võiks – kui nendega liitub Edgar Savisaar – sügisel ületada 5 protsendi künnise, siis edasi on nende saatus ikkagi istuda koos EKRE-ga Tallinna volikogu opositsioonipingil.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare