Link kopeeritud!

Rainer Vakra: Tallinna kolhoosilaut tuleb puhtaks rookida

 (133)
Metsakaitsjate protestiüritus Tallinnas
Rainer VakraFoto: Andres Putting

Jõulude ajal tekkinud tunne, et me näeme ise uuenenud ja puhastunud Keskerakonda, on olnud petlik. Asi pole ju vaid Edgar Savisaares, sest erakonna uus juhtkond on aastate vältel toimunuga vaikivalt nõustunud.

Keskerakonna Toompea osa võib hetkel tunduda nagu puhas härrastemaja, aga sealt välja minnes ja all-linna astudes satud justkui otse kasimata kolhoosilauta: linnapea on kohtu kaudu töölt kõrvaldatud, volikogu esimees on saanud süüdistuse altkäemaksu võtmisele kaasaaitamises ja Tallinna Televisiooni juht kriminaaluurimise all.

Viimane aeg oleks praegusel Tallinna juhtkonnal nähtavalt, mõjusalt ja usutavalt – nii linnavalitsuses kui ka volikogus – seda kõike hukka mõista ja sellest kõigest end lahti siduda. Pealinnast tuleb korruptsioon välja juurida ja seda tuleb teha jõuliste sammudega ehk otse öeldes: linlaste huvides tuleb kolhoosilaut puhtaks rookida.

Me ei kujuta ette, et näiteks korteriühistu esimees saaks olla inimene, kes on korruptsioonisüüdistusega kohtu alla antud. Tallinna volikogus on see aga võimalik. See absurd peab lõppema. Selleks andsidki sotsiaaldemokraadid eile koos IRL-i ja Reformierakonna saadikutega Tallinna volikogule üle selle esimehe Kalev Kallo umbusaldamise avalduse.

Samal teemal:

Millele me loodame, sest volikogus on enamus endiselt Keskerakonnal? Tahame näha, kas Keskerakond on tõesti uuenenud või uuenemise teel.

Suhtumine Kallo umbusaldamisse on nüüd lakmuspaber – kas Tallinnas hoiavad keskerakondlased kinni endisest, millest nende partei esimees Jüri Ratas on kõlavalt lahti öelnud, või on valmis tõesti näitama avatuse ja uuenemise nägu? See on omamoodi tõehetk.

Tallinna keskerakondlased, tehke nüüd oma valik. Minu pakkumine teile on selge - teeme Eesti pealinna koos korda. Puhtaks.

Varivalitsus