Link kopeeritud!

RAIVO KALAMÄE: Kahju, et ei suudeta tõtt tunnistada

 (1)

Vene riigiduuma hiljutine avaldus näitab järjekordselt venelaste suutmatust või tahte puudust tõsiolusid tunnistada.

Venelased okupeerisid Balti riigid põhjalikult ettevalmistatud kava kohaselt, sundisid meile peale Moskvast ettekirjutatud varivalitsused, lavastasid pettuse ja maksvate seaduste jämeda eiramisega nn valimised Moskva määratud ainukandidaatidega ning, hoolimata pühalikest lubadustest riigi siseasjadesse mitte sekkuda, kehtestasid nõukogude terrorivalitsuse.

Kõik kolm nn valitud parlamenti kutsuti kokku identsete päevakordade ja esitatud ettepanekutega. 21. juuni presidendivastane demonstratsioon Vene tankide ja soomukite kaitse all ja peamiselt baasidest kohale toodud Vene tööliste ja väheste kaasajooksikute osavõtul oli lavastatud. Samuti pärast “valimisi” organiseeritud suuremate tehaste tööliskonna ähvarduste abil sundväljatoomine nõukogude korra kehtestamise nõudmisega.

Enne “valimisi” tõendasid nukuvalitsuse liikmed (Vares, Andresen, jt) korduvalt, et jutud eelseisvast nõukogude korra kehtestamisest, natsionaliseerimisest ja eraomanduse konfiskeerimisest olevat kuritahtlik kuulujutt ja laim ning rahvavaenlaste provokatsioon (vt tolleaegseid Rahva Hääli). Sellele lisandub nn Töörahva Liidu vastaskandidaatide mittelubamine ning valimistulemuste ning Eesti Vabariigi põhiseaduse hoolimatu ja jäme rikkumine. Venelaste kahekeelsusel pole lõppu.

Raivo Kalamäe

Varivalitsus
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare