Link kopeeritud!

RAIVO KALAMÄE: Saastamine

 (1)

Praegune ühiskond on äärmiselt mures toidu, vee, õhu, ümbruse jne saastamise pärast. Kuid ta pole sugugi huvitatud meie igapäevaste eluviiside saastamisest labase ja rõveda keele kasutamise ja inetu ning halva käitumisega.

Praegusel ajal väga levinud labasuste kasutamine, eriti meedias, on leidnud soostumist isegi akadeemilistes ringkondades. Keegi ei näi muret tundvat meie intellektuaalse toidu – meie keele, raamatute, filmide, kunsti jne saastamise pärast. Mida rõvedam, seda parem! Kui midagi on vastik ja jäle, siis on see oivaline!

Kultuur pole ainult saavutused kunstis, tehnoloogias ja elustandardis, vaid ka kommete ja käitumise peensustes, mis teevad elamise palju meeldivamaks ja talutavamaks. Enamik meist oleks tõsiselt solvunud, kui keegi meie vaibale sülitab või sinna näpuga nina nuuskab.

Eraviisiliselt ja ka avalikult rõvedaid väljendusi kasutajad väidavad, et see tulevat loomulikult. Kuid loomulikud on ka kehafunktsioonid, sülg ja väljaheited, aga me ei heida neid teistele näkku. Kui peseme käsi enne sööki, kas ei peaks me pesema endi suud enne, kui midagi ütleme?

Raivo Kalamäe

Varivalitsus
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare