Link kopeeritud!

REPLIIK | Ärme kasutame naistepäeva selleks, et end vabandada

 (26)
REPLIIK | Ärme kasutame naistepäeva selleks, et end vabandada
Foto: Andres Putting

Naistepäev on meestele lunastuseks. Oled muidu kehv mees? Pole hullu, võta tordikarp ja kolm roosi – saadki kõik andeks! Eks ole muidugi irooniline, et jälle kirjutab üks mees, kuidas naistepäeva peaks tähistama. Ent minusuguse segadus ongi kõige raskem, sest ma tõesti ei tea, mismoodi oleks õige seda teha.

Ehk naistele meeldibki saada lilli ja kooki? Või oleks õigem näiteks kodutööd ära teha? Või prooviks hoopis midagi muud, näiteks püüaks aru saada? Kui muud moodi ei saa, siis küsida, mida naine ise tahaks?

Võiks ka püüda mõne feministliku teose läbi lugeda. Annetada organisatsioonidele, kes abistavad üksikemasid või perevägivalla ohvreid. Võiksime proovida naistepäeval kõik olla feministid – äkki hakkab külge ja saame seda olla ka ülejäänud elu?

Loen, et naistel on ühiskonnas raskem positsioon. Isegi kui juttu ei ole palgalõhest, vastab see tõele ka paljudes muudes aspektides: üksikema risk vaesuda, risk tööst ilma jääda... Võiksime teha naistepäevast mitte naistele ainulaadse päeva, et pärast jälle järgmise korrani tolmu koguda, vaid oma edasise elu esimese päeva, kus mõistame neid probleeme paremini.

Ärme kasutame naistepäeva selleks, et end vabandada. Kasutagem seda selleks, et end parandada.

Varivalitsus