Link kopeeritud!

Repliik: ei tohiks mõelda, et ikka juhtub

 (15)

Lastekaitsepäev Tartus 2017
Lastekaitsepäev Tartus 2017Foto: Anni Õnneleid

Kui eestlane end (klassikalisest) vihmasest suvest häirida ei lase, siis välitingimustes elektrile selline ilm ei sobi. Nädalavahetusel ei pannud ilma heldima ka Võru lastefestivali tunnuslaulu sõnad „Hurraaderii, hurraaderaa, küll rõkkaks rõõmust maakera, kui kõik maailma võim võiks olla laste käes”.

Nii lõpetaski toimimise festivali elektrigeneraator, mistõttu karussell ootamatult seiskus ja ka batuudid vajusid kokku. Korraldajad on küll ebameeldivuste pärast vabandust palunud, kuid siiski jääb mulje, et juhtunut nähakse paratamatusena – ikka juhtub! – ega taheta analüüsida elektriäparduste võimalikke kurbi tagajärgi.

Nagu mõni aasta tagasi juhtunud kahe lapse elu nõudnud batuudiõnnetuse puhul, oli ka Võrus mitu viisi ohtude ja vanemate pahameele vähendamiseks. Tagavarageneraator, rohkem instruktoreid, parem külastajate ja korraldajate vaheline suhtlus, mis hoiatanuks varitsevate ohtude eest – nendest tulnuks alustada. Täielikku ohutust ei saa kunagi tagada, aga risk tuleks viia võimalikult nulli lähedale.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare