Link kopeeritud!

REPLIIK | Käed eemale minu kogumispensionist, IRL-i juht Seeder

 (93)
Helir-Valdor Seeder
Helir-Valdor SeederFoto: Tiit Blaat

Kas kindlam on esimene pensionisammas või teine pensionisammas? Lõppkokkuvõttes taandub küsimus sellele, kas rohkem saab usaldada Keskerakonna või Reformierakonna (või mõne tulevikus tekkida võiva poliitilise jõu) juhitud valitsusi või Swedbanki, SEB, LHV, Tuleva jne fondijuhte.

Veel lihtsamalt: kas annaksite oma säästud mõnekümneks aastaks hoiule Jüri Ratasele, Kadri Simsonile, Hanno Pevkurile, Kristen Michalile ja teistele poliitikutele? Või pigem Andres Viisemanni, Tõnu Peki jt fondijuhtide kätte?

Mina isiklikult panustaksin rohkem fondijuhtidele. Seda enam et esimese samba pensioniõiguste käekäik on niigi poliitikute suunata (kelles, nagu erakondade populaarsusküsitlused näitavad, on väga paljud inimesed pettunud).

IRL-i juht Helir-Valdor Seeder, kes lõpetaks riigi sissemaksed teise pensionisambasse, ütleb, et kohustuslik kogumispension ei lase inimestel langetada vaba maailmavaatelist otsust laste ja fondiinvesteeringu vahel. See on äärmiselt imelik väide – üks ei välista teist, minul on nii lapsed kui ka fondiinvesteeringud. Fondiinvesteeringud annavad nii mulle kui ka mu lastele rohkem kindlustunnet ja vabadust kui Seederi plaan.

Varivalitsus
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare