Link kopeeritud!

Repliik: kõik rekordid nulli! Mitte ainult spordirekordid

 (24)

Mihkel Tamm
Mihkel TammFoto: Madis Veltman

Kergejõustiku Euroopa ja maailmarekordite nullimise eeskujul võiks kaaluda ka rohkemate rekordite tühistamist, võib-olla lausa kõigi rekordite – ilmarekordid ja statistilised kurbpunktid sealhulgas. Mõelge ainult, kui palju positiivseid emotsioone see annaks!

Näiteks aasta lõpus saaksime uhkust tunda, et vaat kus oli alles sel aastal ajaloo kõige soojem suvi, kuivem sügis ja lumerikkamad jõulud. Pessimistid saaksid samuti vingumiseks materjali juurde – oli ju kõige hullema ilmaga aasta üldse.

Ühtlasi saaksime kohe oktoobris teha uue valimisaktiivsuse rekordi, juulis aegade suurima laulupeo ja juunis saaks jalgpallikoondis minna Belgiale vastu eelmise mängu kohutavale skoorile mõtlemata.

Kui majanduskasv tundub praegu hiilgeajaga võrreldes tühine, siis pärast rekordite tühistamist enam mitte! Kõik koalitsiooniparteid saavad kohalike valimiste kampaania ajal riikliku majanduspoliitika imest hõisata, aga opositsioon saab rääkida, et tegemist on olnud majanduslikult kõige kehvema aastaga üldse. Imeline lahendus: kõik võidavad!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare