Link kopeeritud!

Repliik: kus on Eesti Bernie Sanders?

 (35)

Bernie Sanders
Bernie SandersFoto: AP/SCANPIX

Seni veel peaministri kohuseid täitva Taavi Rõivase nõuniku hiljutine 50-tunnise töönädala idee on järjekordne näide sellest, miks suhtun Reformierakonna opositsiooni minekusse kergendustundega.

Edukultusest haaratud tööinimese väntsutamine mängis ju palli ka Donald Trumpi kätte, kes mobiliseeris väsinud inimeste põhjendatud viha kujundite taha, mis ei kannata kriitikat.

Mind hirmutab, et nagu USA-s, ei näi Eestiski neoliberalismile olevat vastuseisu. Ajal, kui lääne vasakpool kaotab oma raskuskeset, tõukab ka meie sotsiaaldemokraate tagant selgrootu võimujanu, mis viib nad koalitsiooni ühiskonda nii kitsarinnaliselt mõistva erakonnaga nagu IRL.

Eesti poliitilises võrrandis kuulutab Keskerakond samuti vasakväärtusi, ent alles heidab seljast mineviku mantlit ja tegeleb sisekaemusega, sealhulgas eelarvamustondiga, mis ei lase neil toetada näiteks kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmist.

Maailm karjub muudatuste järele, aga praegused kombinatsioonid ei saagi anda kokku midagi tõesti progressiivset. Kus on meie Bernie Sanders?

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare