Link kopeeritud!

Repliik | Politrukid, mitte riigijuhid

 (130)

Repliik | Politrukid, mitte riigijuhid
Foto:AFP/Scanpix

Kataloonia küsimuses on Eesti riigijuhtide – presidendi, peaministri, välisministri – ja mõnede muudegi poliitikute senine peasõnum olnud, et Hispaania on demokraatlik riik ja Nõukogude Liiduga paralleeli tõmmata on vale. Pealegi on see sõnum esitatud nõukogude ideoloogiatöötaja kombel ainuvõimaliku tõena.

Piinlik: Hispaania demokraatlikkusest vatramise asemel oleks väärtuspõhisel poliitikul olnud referendumipäeva kontekstis kohasem nentida, et Hispaania keskvõim ei tegutsenud demokraatlikule riigile kohaselt.

Ka Nõukogude Liiduga saab paralleele tõmmata: samamoodi nagu Vene impeerium, Nõukogude Liit (ja praegune Venemaa) pole ka Hispaania valitsejad suutnud kokku sulatada etniliselt ühtset moodustist, kus elab hispaania rahvas. On kurbnaljakas, et näiteks president Kaljulaidil, kellel on „raske mõista, kui inimesed ütlevad, et neil oli Nõukogude Eestis erakordselt helge lapsepõlv” ja kes hoiatab EKRE eest, ei jätku samal ajal karvavõrdki mõistmist katalaanidele, kelle lapsepõlvele ja kujunemisele jättis jälje katalaani keele keelanud parempoolne diktaator.

Võida reis Toscanasse Arvamus
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare