Link kopeeritud!

REPLIIK | Putini valijad on nagu jalkafännid

 (34)
Vene presidendi valimised Narvas
Vene presidendi valimised Narvas.Foto: Jaanus Lensment

Vene presidendivalimised panid paljud Eesti inimesed jälle mõtlema nn viiendast kolonnist – siin elavatest Venemaa kodanikest, kellele Vladimir Putin olevat primaarne, aga Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid pigem teisejärguline juht. Selles nähakse vaat et ohtu Eesti turvalisusele.

Minu arust on see hirm alusetu. Leidub inimesi, kes tahaksid, et Eesti naaseks Venemaa koosseisu, aga neid on vähe. Võrdleksin enamikku välismaiseid Putini valijaid mõne suure jalgpalliklubi fännidega, keda leidub igas riigis. Matši ajaks panevad nad selga Chelsea, Reali või Bayerni särgi ning mõned on valmis vastasklubi austajaga isegi kaklema. Aga kui mäng saab läbi, lähevad nad koju ja elavad tavalist elu edasi.

Vene presidendivalimistega on sama: valimispäeval näitavad inimesed, millist tiimi fännivad, aga järgmisel päeval jätkavad argielu, kus ei mõtle Venemaale kolimisest ega Vene võimu tagasi toomisest. Nii et neid pole vaja karta. Küll aga tasub mõelda, kuidas panna neid kasvõi natukene Eesti asjadele kaasa elama ja Eestit fännima.

Varivalitsus
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare