Link kopeeritud!

Repliik: tillinahas karuteene palgalõhele

 (101)

Kairi Prints
Kairi PrintsFoto: Madis Veltman

Täna on võrdse palga päev. Suurt rolli rahva palgalõhe probleemi valgustamises mängib till. Tilliga supp on 26,9% kallim, sest mees saab 26,9% rohkem palka. Järelikult on mees tilliga naine? Okei, asi on tõsisem. Tegelikult vaevab kogu seda tilliga-ja-tillita-huumori loogikat nii raskekujuline süllogistlik surmatõbi, et naerdagi ei märka.

Kujutleme ühiskonda, kus naised saavad 30% rohkem palka kui mehed. Mehed teeksid humoorika kampaania „Tissiga või tissita”. Mis reaktsioon oleks? Kas inimeste silmad avaneksid sotsiaalse valupunkti ees, naised tunnustaksid head algatust ja mehed söandaksid rohkem palka küsida? Vist mitte.

Niisiis, tillinali on huumor, aga tissinali karjuv ülekohus? Nõuda võrdsust ebavõrdse kohtlemise kaudu, vastast objektistades ennast deobjektistada üritades? Vaat kus vahva paradoks, aga paraku kasutu. Ilmselt isegi kahjulik. Tillinahas karuteene palgalõhe vähendamisele. Kui üht sugupoolt ülendada teist alandades – ükskõik kui hästi mõni nali või sõnamäng ka kõlada võib –, triivib võrdsete võimaluste ühiskond paraku aina eemale.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare