Link kopeeritud!

Repliik: unelmate mehest ehk palgalõhest

 (128)
Repliik: unelmate mehest ehk palgalõhest
Agne NaruskFoto: Priit Simson

Jüri Mõisal on õigus: laskem meestel end meestena tunda ja kõrgemat palka saada. Mees on maskuliinsete omadustega inimene, kelle hormooniproovis on testosterooni tase kõrgem kui osal teistel ühiskonna liikmetel. Vanaisa rääkis, et vanasti iseloomustas seda olevust seegi, et ta pidas peret üleval – nii rahalises kui ka moraalses, suunanäitaja mõttes.

Tulgem tagasi 2017. aastasse. Poeesine Kesk-Eestis. Trepil seisab Mees, käes tumedast klaasist pudel. Kui ta kandideeriks – ehk kui ta viitsiks kandideerida – kohaliku puiduettevõtte palgale, lubaks tööandja talle suuremat palka kui samale töökohale kandideerinud naisele. Sest tema on Mees. Tema peab peret üleval.

Naise koht pandi paar sajandit tagasi paika püha kolmainsuse ehk kolme k-ga: Küche, Kinder, Kirche (köök, lapsed, kirik). Mis sest, et 2017. aastal pole köögis, millest vaaritada, lapsed on hukas ja kirik ei kõneta. Mees on Mees. Mis sest, et ta kuhugi tööle ei kandideeri ja ainus pere ülalpidaja on tema naine. Kui naise käekotis hästi tuhnida, leiab sealt hea õnne korral sente sarviku jaoks. Kui kuldne on elu, kui sind on õnnistatud tilliga!