Link kopeeritud!

Sots: keskerakondlik enamus võttis Narvalt uue ujula

 (9)

Audentere ujula Tallinnas. Foto on illustreeriv.
Ujula. Foto on illustreeriv.Foto: Rauno Volmar

Nüüd on lõplikult selge, et Narva volikogu keskerakondlik enamus, mida juhib Aleksei Voronov, pööras narvalastele selja, sest lükkas kõrvale võimaluse ehitada koos sisekaitseakadeemiaga meie linna kaasaegne ujula.

Sellega lükkasid Voronov ja tema mõttekaaslased eemale riigi ulatud abikäe: sisekaitseakadeemia ehitab oma Narva kolledžisse nelja reaga ujula, mida - nagu sealset lasketiirugi - saavad kasutada ka narvalased, Narva linn ütles alguses, et rahastab veel nelja ujumisrada ning kõik kokku tähendanuks piirilinnale lõpuks ometi uue ja korraliku ujula valmimist.

Aga võta näpust. Narva linnavalitsuse ja volikogu esimehe toetusele tõmbas kriipsu peale volikogu keskerakondlaste juht Aleksei Voronov. Tema räägib nüüd sellest, et linn ei vajagi riigi abi, sest ehitab ise uue ujula. Sellega ratsutab Voronov vana valimishobuse sadulas – ka 2013. aasta kohalike valimiste eel hullutas ta narvalasi lubadusega, kuidas tema juhitud munitsipaalettevõte Narva Vesi ehitab piirilinna veepargi koos 50-meetrise ujulaga.

Ei ehitanud. Kuid tookordne tühi valimisjutt on nüüd tolmust puhtaks klopitud ja uuesti kampaania vitriini tõstetud. Vägisi jääb mulje, et keegi unistab hoonest, mida kaunistab neoontuledes silt „Aleksei Voronovi nimeline ujula“, mis sama unistuse kohaselt ehitatakse keskvalitsuselt kaubeldud lisarahaga, mida tegelikult muidugi ei ole ega tule.

Samal teemal:

Kui aga tõsiselt rääkida, siis pidanuks Narva volikogu nõustuma linna eelarvest kuni 2 miljoni euro lisamisega sisekaitseakadeemia Narva kolledži ujula lisaradadesse ja linlased saanuks juba paari aasta pärast kasutada kaheksa rajaga kaasaegset ujulat.

Voronov aga blokeeris selleteemalise arutelu volikogus. Sisekaitseakadeemia on Narva kolledži arhitektuurikonkursi algusega niigi mitu kuud Narva linna järel viisakalt oodanud ning nüüd võib öelda, et rong läks minema, sest 13. juuliks kavandatud linnavolikogu istung jäeti lihtsalt ära.

Sellest kõigest on väga kahju. Õigemini Narvast ja narvalastest on kahju. Ujula ümber toimuv näitab aga, kuidas selline keskerakondlik ainuvalitsemine muserdab meie linna ja on piduriks Narva käekäigule.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare