Link kopeeritud!

Tehku PBK Keskerakonnale propagandat pealegi, kui teisiti ei saa. Aga partei enda raha eest!

 (55)
Venekanal PBK saade "Tere hommikus, Tallinn"
Venekanal PBK saade "Tere hommikus, Tallinn"Foto: Heiki Rebane

Lõpuks ometi on sikutatud päevavalgele Edgar Savisaare 2011 aastal tuimalt loodud süsteem, kus linna rahaga tehakse venekeelses erameedias Keskerakonna laus propagandat.

Moskva Kesktelevisioonile ehk PBKle linnaeelarvest kulutatav rohkem kui pool miljonit eurot on sisuliselt Tallinna doonorlus võimupartei kampaaniasse. Pean kahetsusega tõdema, et selline Keskerakonna maksumaksja rahaga nihverdamine ei toimunud ainult enne valimisi, vaid see jätkub uue hooga ka nüüd, uuel aastal. Pealinna rindel muutusteta.

Tallinna raha eest PBKsse ostetud saated ei jätnud sügiseste kohalike valimiste eel vene vaatajale kahtlusekübet - hääletada tuleb Keskerakonna uue suure tegija Mihhail Kõlvarti ja tema kodupartei poolt. Vene valija hirmutati ära jutuga, et Keskerakonna ainuvõimu lõpp pealinnas oleks halvim, mis juhtuda saaks - nii näitab värske PBK Tallinna-saadete sisuanalüüs.

Lisan siia juurde, et PBK pole ainuke selline kanal. Ajaleht Pealinn, Stolitsa, linnaosalehed, Tallinna TV, hommikused saated PBK-s - kõigele sellele kulub aastas tervelt 10 miljonit eurot. Kõik need kulud on jäetud tallinlastest maksumaksjate kanda, sisu tellib aga Keskerakond üksinda. Suhtumine, et kui oled saanud mandaadi, siis võid teha ükskõik mida, on lihtsalt küüniline.

Olen seisukohal, et PBKst tellitud saated, millega tehakse reklaami keskerakondlastest linnajuhtidele, peaks olema hoopis Keskerakonna, mitte Tallinna linna poolt kinni makstud. Erakonnad saavad ju riigieelarvest niigi suuri summasid. Oleks aus kui PBK saadete eest maksaks nende sisuline tellija ehk Keskerakond.

Varivalitsus
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare