Link kopeeritud!

Tsahkna kiri erakonnakaaslastele: kurjategijate värbamine valimistulemuste mõjutamiseks on õõvastav

 (52)
Margus Tsahkna
Margus TsahknaFoto: Martin Dremljuga

Isamaa ja Res Publica esimeheks kandideeriv Margus Tsahkna saatis täna oma erakonnakaaslastele kirja, mille võtab kokku partei suurkogu eel puhkenud pätiskandaali põhjused ning seab sihte IRLi tulevikuks.

Hea aatekaaslane!

Usaldus on ainus, mille peale saab rajada maailmavaatele ja väärtustele põhineva erakonna. Kui meil ei ole usaldust erakonnas, siis on seda võimatu taotleda ka Eesti inimestelt. Eesti on meie nägu. Meie lugu algas 1988. aastal ERSP asutamisega. Meie oleme sõnastanud iseseisvuse taastamise alused, andnud Eestile suuna Euroopasse ja NATO-sse ning viinud läbi põhimõttelised reformid. Ja meil on, mida kaasaegsele Eestile tulevikuks pakkuda.

Tänane Eesti Päevaleht tõi avalikkuse ette loo, mis on üheks põhjuseks usalduse kaotamisel. Liikmete massiline värbamine juhtorganite valimistulemuste mõjutamiseks ei ole esmakordne. Tänane lugu tõi selle aga välja eriti õõvastavalt.

Eestseisus otsustas täna kriminaalkorras karistatud isikud erakonnast välja arvata. See aga ei ole lahendus. Peame jõudma asja tuumani, leidma üles põhjused ja nende tekitajad ning käituma otsustavalt.
On kahetsusväärne, et erakonna sisevalimised on muutumas väärituks mudaloopimiseks, mille tulemusena saab kahjustada kogu erakonna maine. Ma ei kavatse sellest osaleda.

Minule on toimuv tõestuseks, et põhimõtted ja väärtused, mida olen lubanud erakonna esimeheks valituna ellu viia, on otseseks neile, kes võimu nimel kasutavad ebaausaid võtteid.

Tahan neile öelda, et see mind ei peata. Väga paljud erakonnakaaslased, eesotsas minu kandidatuuri tõstatanud Tunne Kelami, Helir-Valdor Seederi, Marko Mihkelsoni, Kaia Iva ja teistega, toetavad mind esimeheks kandideerimisel ning see annab usku minna edasi.

Olen lubanud teha põhimõttelisi muudatusi erakonna sisedemokraatias, et tagada aus ja avatud erakonna juhtimine.

Erakond peab käesoleval hetkel meelde tuletama meie aastatetagust lubadust „Plats puhtaks!“ Just sellest põhimõttest kavatsen lähtuda, et esimeheks valituna puhastada erakond ebaausatest ning erakonna usaldust kahjustavatest võtetest. Pean oma ülesandeks taastada liikmete usk erakonda, siis saame küsida ka usaldust Eesti inimestelt. Meil on olemas maailmavaade, väärtused ja programm, mida pakkuda.

Sellepärast palun ma osaleda 6. juunil meie Suurkogul, et välistada valimiste manipulatsioone ning tagada legitiimsed ning usaldusväärsed juhtorganite valimised. Sellest võidab Eesti ja ka meie erakond.

Minu ettepanekud sisedemokraatia arenguks:
1. Erakonna liikmed tuleb vastu võtta piirkonna juhatuse koosolekul kandidaadiga kohtumise tulemusel. Tuleb teha ka vajalik taustakontroll.
2. Juhtorganite valimised tuleb viia delegaatide süsteemile. Delegaadid valivad piirkonna üldkogud. Sellega tagame piirkondade otsustuskaalu suurenemise, läbipaistva otsustusprotsessi ning massihäältega manipuleerimise lõppemise.
3. Valimistel oleks igal inimesel üks hääl valitava esindusorgani valimistel, et lõhkuda nn valimisplokkide vahelised kauplemised.
4. Eestseisuse koosseisu tuleb vähendada poole võrra senisest 24-lt liikmelt 12-le. See muudab eestseisuse töövõimeliseks otsustusorganiks ning tagab konkreetse vastutuse.
5. Piirkondade rolli otsuste langetamisel, näiteks valimisnimekirjade koostamisel, tuleb oluliselt suurendada.

Lugupidamisega,
Margus Tsahkna

Varivalitsus
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare