Vahur Koorits: Edgar Savisaare viimne ohe

 (76)

Edgar Savisaare ja Oudekki Loone pressikonverents
Edgar SavisaarFoto: Priit Simson

Edgar Savisaare teade kohalikel valimistel kandideerimisest vapustas nii Savisaare vastaseid kui toetajaid. Teade tuli kõigile ootamatult, sest tegelikult polnud keegi tema kandideerimisest huvitatud. Kandideerimisteadet oli vaja vaid Savisaarele endale. See kõik on vaid temas kinni. Savisaare tujudes ja soovides. Kogu aeg ainult temas.

Kui Savisaarel oli vaja kohtu alt pääseda, oli ta haige ja hädine vanamees, kes võib isegi kõvema tuulepuhangu peale ära surra. Kui sellise jutuga kohtu alt ei pääsenud, siis tervis kohe paranes ja ta sai teatada valimistel kandideerimisest. Olen kindel, et kui Savisaar vabastataks kohtupidamisest enne kohalikke valimisi, teataks ta kohe, et linnapea is back in town ja istuks kohe linnapea kabinetti maha. Miks muidu ei taha ta teatada, et annab kehva tervise tõttu linnapea ameti üle Taavi Aasale.

Keskerakond on savisaarejärgsesse aega liikunud märkimisväärselt sujuvalt. Reiting on nii riigis kui Tallinnas sama kõrge kui Savisaare ajal, valitsusse saamisest rääkimata. Kohalikele valimistele läheb Keskerakond liidrina kogu Eestis ja Tallinnas on uuesti lootus ainuvõim saavutada. Savisaart kõigi tema tujude ja kohtuasjadega pole Keskerakonnale tegelikult enam tarvis.

Samal teemal:

Isegi Savisaare väidetavatele toetajatele pole teda enam tarvis. Tema nime abil on hea ennast soojendada ja tähelepanu saamiseks siseopositsiooni mängida, aga tegelikult ei soovi nad valida Keskerakonna ja Savisaare valimisliidu vahel. Ükski Keskerakonnast pungunud jõud pole edu saavutanud ja seda teavad ka siseopositsionäärid.

Kui Savisaar kirjutas täna Facebookis kandideerimisest, ootasime toimetuses tema toetajate teateid temaga ühinemisest. Selle asemel pugesid peitu muidu nii sõnakad Yana Toom, Oudekki Loone ja Olga Ivanova. Kui Savisaar teeb tõesti oma nimekirja, peavad nad päriselt tema ja Keskerakonna vahel valiku tegema ja seda nad ei taha. Ilmselt polnud Savisaare tänane teade mitte märk mässust Keskerakonnas, vaid Savisaare soolo, väike nali.

Savisaar võib sama kergelt teatada, et mingit kandideerimist ei ole. Tema sai oma osa kätte, jälle rääkisid kõik temast. Ilmselt istub Savisaar praegu Hundisilmal, loeb seda kõike ja itsitab. Tema toetajate täbar olukord võib talle isegi nalja teha. Savisaart ei huvita Toom, Ivanova või Loone, teda huvitab vaid tema ise. Tema soovid, isud ja tujud. Alati vaid tema, mitte kunagi keegi teine.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Proovi nüüd ja ainult nüüd! Eesti Päevalehe sünnipäevanädala pakkumine: 4 nädalat vaid 7 euroga! Proovi ja Sa ei kahetse »

56 000€
Viimsi vald, Korter
455€
Tallinn, Korter
83 500€
Tallinn, Korter
185 000€
Rae vald, Majaosa
79 900€
Tallinn, Korter
165 000€
Tallinn, Korter
325 000€
Tallinn, Korter
65 000€
Tallinn, Korter
125 000€
Raasiku vald, Majaosa
134 900€
Tallinn, Korter

111 900€
Tallinn, Korter
229 900€
Tallinn, Korter
424 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare