Link kopeeritud!

VÄLKREPLIIK | Kas keegi Henn Põlluaasa lastelt küsis, kas nemad teda oma isaks tahtsid?

 (426)
Henn Põlluaas
Henn PõlluaasFoto: Ilmar Saabas

Peeter Ernits ja Henn Põlluaas ristküsitlesid tänasel riigikogu infotunnil peaminister Jüri Ratast surrogaatemaduse teemal. Esimene neist tõi näiteks nädalvahetusel LP-s ilmunud Mart Haberi ja Taivo Pilleri loo. Mehed saavad endale kaksikud poja ja tütre, surrogaatema abiga.

Targaks inimeseks peetakse kedagi, kes muuhulgas ehk enne mõtleb pisut, kui miskit kõva häälega välja ütleb. Paraku riigikogus, sedapuhku EKRE fraktsioonis see tõde ei paista kehtivat. Jätkuvalt võtavad sõna mehed, kel hall pea ja konservatiivsed maailmavaated, naiste reporduktiivorganite kasutusõiguste teemadel. Ei minu ega ühegi teise naise õigust otsustada oma keha üle, sealhulgas selle üle, kas ta oma emakat kellelegi "välja rentida" tahab, ei saa teha meeste probleemiks. Kui kaua peavad naised veel taluma ühe parlamendierakonna erakordselt vanamoelist suhtumist? Meie poliitikud käivad mööda maailma ringi ja räägivad Eestist kui innovatsioonimaast. Aga sellest ei räägi keegi, et vanamehed naiste kehade ja elude kallal riigitasandil lõugu lõksutavad.

Peeter Ernits lubas oma Facebooki seinal inimestel valimatult sõimelda Taivo Pilleri ja Mart Haberi perekonna arvel. Tütar Hanna võttis avalikult isa väljaöeldu vastu sõna. Kommentaariumis lubati Hanna selle eest üles puua. Vähe sellest, et EKRE juhtfiguuri meelest olen mina ja tuhanded teised noored naised, eduka karjääri ja igati ühiskonda panustava inimestena hoopis ühiskonnale kahjulikud elemendid. Mul ei ole mitte ühtegi last, ma olen 27-aastane, aga minu elus on kõik hästi. Ma ei pea vajalikuks piiluda kellegi pükstesse ja siis sõrme viibutades "tikk-takk, bioloogiline kell" kisada.

Samal teemal:

Ometi peab näiteks Henn Põlluaas paslikuks ja vajalikuks riigikogus pea pisarsilmi, häälevärinal tõdeda: "Lapselt ei ole keegi küsinud seda, kas tema tahaks tulevikus kasvada üles võõras perekonnas, eriti homoperekonnas."

Hea Henn, kas keegi teie lastelt küsis, kas nemad tahtsid teid endale isaks? Kas te neilt küsisite, kas nad tahtsid kasvada just teie käe ja hoole all enne kui selle valiku nende eest ära tegite? Lapsed armastavad vanemaid tingimusteta, nii nagu peaksid vanemad armastama oma lapsi. Eelduste ja tingimusteta. Nii armastavad perekond Piller-Haber oma lapsi tingimusteta. Nii nagu armastate teie, Henn, oma poega ja tütart. See, kuidas Piller ja Haber lapsed said, ei ole kellegi asi. Lapsed sünnivad siia ilma seaduspäraselt, nende vanemad on nende saabumiseks valmis.

Ühtlasi, soovitan poliitik Põlluaasal enne küsimuste esitamist tutvuda otsingumootoriga Google. Eelmainitud eduka abielupaari lapsed sünnivad siia ilma gestatsioonilise asendusemaduse teel ehk surrogaat kannab embrüosid, mis on loodud kehavälise viljastamise teel, doonorluse korras saadud munarakud on viljastatud lapsed üles kasvatava paari seemnerakkudega. Munarakud ei kuulu last kandvale naisele. Inimkaubandus ja surrogaatlus on erinevad asjad. Minul võttis selle informatsioonini jõudmine aega viis sekundit. Isegi, kui rahvaesindaja on minust arvuti kasutamisel ka viis korda aeglasem, ei tohiks põgus infokogumine üle poole minuti ikka võtta.

Varivalitsus
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare