Veiko Vihuri: kooseluseadus on algusest peale surnud ning surmatõend tuleks ametlikult ära vormistada

 (65)

Kooseluseaduse vastased
Kooseluseaduse vastasedFoto: Rauno Volmar

Kooseluseadus on nagu lakmuspaber või õpikunäide sellest, mis on Eesti demokraatias valesti. Valedele ja manipuleerimisele toetudes, hea õigusloome põhimõtteid rikkudes ning rahva enamuse tahet eirates läbi surutud seadust pole võimalik rakendada. Läbisurujatele oli see kahtlemata Pyrrhose võit – eks sellepärast otsitaksegi oma ideoloogilise programmi edendamiseks muid teid.

Selles valguses on Urmas Reinsalu juhitud justiitsministeeriumi seisukoht, et seadus tuleb kehtetuks tunnistada, igati mõistlik. Loodan, et minister ja tema erakond suudavad selles veenda ka teisi riigikogus esindatud erakondi peale EKRE, kes on nagunii kogu aeg taotlenud kooseluseaduse tühistamist.

Tuleb rõhutada, et kooseluseadus ei ole jõustunud – rakendusaktide vastuvõtmine on seaduse enda järgi jõustumise tingimus. Eestis pole mitte ühelgi institutsioonil või ametiisikul alust väita vastupidist. Kui seda tehakse, asetatakse end teadlikult väljapoole Eesti õigusruumi. Jagan paljude inimeste veendumust, et mittejõustunud ja segadust külvav seadus tuleks kehtetuks tunnistada.

See, kas seda tehakse või mitte, sõltub aga parlamendis esindatud jõudude poliitilisest tahtest. Pean tõenäolisemaks varianti, et kooseluseadus tunnistatakse kehtetuks, kui seda, et rakendusaktid vastu võetakse. Kui seda ei õnnestu teha praeguse riigikogu koosseisu volituste ajal, siis kindlasti järgmise koosseisu ajal. Kooseluseadus on algusest peale surnud ning selle surmatõend tuleks ametlikult ära vormistada.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Proovi nüüd ja ainult nüüd! Eesti Päevalehe sünnipäevanädala pakkumine: 4 nädalat vaid 7 euroga! Proovi ja Sa ei kahetse »

124 900€
Saue vald, Korter
455€
Tallinn, Korter
83 500€
Tallinn, Korter
107 000€
Jõelähtme vald, Korter
Otse omanikult!
229 000€
Rae vald, Majaosa
125 000€
Raasiku vald, Majaosa
79 900€
Tallinn, Korter
93 900€
Tallinn, Korter
168 000€
Tallinn, Korter
325 000€
Tallinn, Korter

131 900€
Tallinn, Korter
129 900€
Tallinn, Korter
204 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare