Link kopeeritud!

Viljandi kuulsaima restorani omanik: restoranid peaksid kokakoole toetama, sest õpetajate meetodid on aegunud

 (48)
Viljandi kuulsaima restorani omanik: restoranid peaksid kokakoole toetama, sest õpetajate meetodid on aegunud
Foto: Tanel Meos

8. augustil ilmus Ärilehes artikkel "Viis seika Eesti elust. Väikeettevõtjad rabelevad, ametikoolid toodavad loodreid ja tööjõupuudus lokkab", milles tööandjad ja ettevõtjad kurdavad tööjõupuuduse üle ning kritiseerivad muuhulgas kutsekoole, mille kasvandikud polevat piisavalt töökad ning usaldusväärsed. Küsisime kommentaare Eesti kutsekoolide juhatajatelt ning ettevõtjatelt. Vastab Viljandi kuulsa restoran Fellini omanik Merit Berzin.

Kutsekoolid ei kasvata kedagi, selles vanuses on inimesed juba väljakujunenud isiksused ja ainus, mida kutsekoolid teha saavad, on tekitada valitud eriala vastu uudishimu, anda võimalikult palju erialaseid oskusi ja motivatsiooni sel alal areneda. Tean vaid Viljandi valla kutsekoole ning nende poolt antud kokaharidus pole minu kui restoranipidaja jaoks piisav.

Üks nõrkus maal asuvatel koolidel on see, et tipptasemel õpetajad sinna väga tihti ei jõua. Teiseks - arusaadavatel põhjustel ei satu õpetajad ise väga tihti ei Eesti ega maailma parimatesse restoranidesse, ei kliendina ega praktikale. Nende meetodid ja ideed on aegunud. Samas õppeköökide varustus on koolides väga korralik.

Minu ettepanek oleks, et edukamad restoranid Eestis võiksid sihtotstarbeliselt toetada kokakoole, et õpetajad saaksid reisida ja näha maailma trende, käia ise söömas ja köögipraktikal parimates restoranides. Elu on nii palju edasi läinud ja palju uusi meetodeid ning tooraineid on peale tulnud, aga õpetajate enesetäiendamise ja arengutega kursis hoidmise võimalused on väga piiratud.

Varivalitsus
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare