Aas tervitab riigikontrolli sekkumist võidusamba protsessi

 (1)

Tallinna abilinnapea Taavi Aas tervitab riigikontrolöri otsust viia läbi audit, mis käsitleb Vabadussõja võidusamba rajamist.

“Meie riigile oluliste teemade puhul on kõikide riigi instantside sekkumine ja abistava käe ulatumine ainult tervitatav. Ma ei näe linnal selle auditiga seoses mingeid probleeme, oleme tegutsenud vastavalt seadustele ja paraku selle eest avalikkuselt ka hurjutada saanud," teatas Aas tallinna pressiteenistuse vahendusel.

"Näen iga päev oma kabineti aknast võidusamba ehitust ja imestan ise ka, et miks seal seni välja antud ehitusloa piires tegevust ei toimu, seda tuleks tõepoolest uurida. Oleks kahju, kui Vabaduse väljaku rekonstrueerimistööde lõppemisel järgmise aasta sügisel, avaneks Harjumäest sarnane pilt tänasega,” lisas Aas. 

Täna teatas riigikontroll, et alustas ettevalmistusi auditiks, mis käsitleb erinevaid aspekte Vabadussõja võidusamba rajamisel - riigi ja kohaliku omavalitsuse struktuuride koostööd, projektijuhtimist, planeeringuid, seaduslikkuse järgmist, rahakasutust jne. 


 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare