Advokaat: Arctic Sea väidetavad kaaperdajad startisid Pärnust

 (7)
Advokaat: Arctic Sea väidetavad kaaperdajad startisid Pärnust
marine-marchande.net

Ühe piraatluses kahtlustatava mehe advokaat väidab, et tema kaitsealune kuulus looduskaitsjate rühma, mille liikmed õnnetul kombel kaubalaevale sattusid.

Ühe väidetava piraadi Dmitri Savinovi advokaat Omar Ahmedi sõnul väljusid keskkonnakaitsjatest mehed kiirpaadiga Pärnu sadamast, et katsetada aluse navigatsiooniseadmeid, kuid seltskond jäi tormi kätte ning palusid abi mööduvalt kaubalaevalt Arctic Sea, kirjutas Kommersant.

Laev võttis mehed peale, kuid kapten keeldus peatumast mõnes Euroopa sadamas ning olevat öeldnud, et laev randub alles kusagil Lääne-Aafrikas.

Kaitsepolitseiamet hoidub säärase info kommenteerimisest.

"Tahaks rääkida konkreetsetest teadaolevatest faktidest. Ei hakkaks spekuleerima advokaatide ning teiste välja öeldud ideede üle," ütles kapo komissar Andres Kahar Päevaleht Oline'ile.

Arctic Sea kaaperdamises süüdistatakse Jevgeni Mironovi, Igor Borissovit, Vitali Lepinit, Aleksei Bulejevit, Andrei Lunevit, Aleksei Andrjušinit, Dmitri Bartenevit ning Dmitri Savinovit.

Kuus piraatluses kahtlustatavat on kaitsepolitsei andmeil Eesti elanikud. Piraatluses kahtlustatavate hulgas on Eesti kodanikke ainult üks, kelleks on Interfaxi andmetel Jevgeni Mironov.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare