Afganistanis teenivad eestlased tähistasid pühi koos liitlastega


Võidupüha ja jaanipäeva puhul valmistas Eesti jalaväekompanii Afganistanis toitu Eestist selleks puhuks saadetud toiduainetest ja kutsus sellest osa saama ka oma liitlased.

Kaitseväelaste lauale jõudsid Eestist pärit sink, kali, maiustused ning Salvesti salatid. Ka eelmisel nädalal Eesti sõdureid väisanud Kaitseväe Peastaabi ülema külakostiks toodud leib ja suitsuvorst leidsid oma koha jaanipäeva pidulaual. Jalaväekompanii võitlejad olid oma rahvuspühadest kutsunud osa saama ka koalitsioonipartnerid, kellega tihedamat koostööd tehakse.

Camp Bastionis teeniv rahvuslik logistiline toetuselement tähistab pühasid täna sportlike võistlusmängude ja Eesti toiduga.

Afganistanis teeniv Estcoy-12 alustas oma teenistust Helmandis maikuus. Kompanii peamine ülesanne on hoida oma vastutusala ja kaitsta kohalikku elanikkonda. Lisaks on kompanii ülesanneteks koostöös Afganistani Rahvusliku Armee ja politseiga toetada ülesehitustöid, hoida ala puhtana isevalmistatud lõhkekehadest ja vastase võitlejatest.

Eesti kontingent Afganistanis koosneb jalaväekompaniist, logistilisest toetusüksusest, lähikaitsemeeskonnast, kirurgilisest meeskonnast ning staabiohvitseridest ja -allohvitseridest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare