Ahvatlev palk meelitab arstitudengid juba praktika ajaks Soome

 (365)

Tartu ülikooli arstitudengid (vasakult) Michelle Mitt, Gretel-Marie Siimer, Henri Maalmann, Solveig Verbu, Karl Gregori Kadatski ja Markus Laars uurisid eile auditooriumis lihaseid ja luustikku (soome keeles luuranko).
Tartu ülikooli arstitudengid (vasakult) Michelle Mitt, Gretel-Marie Siimer, Henri Maalmann, Solveig Verbu, Karl Gregori Kadatski ja Markus Laars uurisid eile auditooriumis lihaseid ja luustikku (soome keeles luuranko). Eestis ootab neid mõne aasta pärast praktika, mille eest tasu ei maksta.Foto: Argo Ingver

Eesti haiglad üldjuhul tudengitele praktika eest tasu ei maksa, samal ajal kui Soomes võib üliõpilane teenida isegi kuni 500 eurot päevas. Arstiteaduskonna üliõpilased tunnistavad, et peale raha on Soome haiglates märksa avaramad õpivõimalused ja noortesse suhtutakse palju paremini. Tartu ülikooli arstiteaduskonna ja tudengite esindajate sõnul tuleks välismaa praktikas näha vaid noorte arenemisvõimalust, mitte migratsioonipumpa.

Eestis on pikka aega murelikult vaadatud, kuidas meie arstid lähevad Soome tööle. Kuigi statistika järgi on arstide tung välismaale vähenenud, on mitu korda kõrgem palk meile lähedases riigis endiselt arstide jaoks meelitav. Erilist muret võiks tunda noorte arstide pärast, sest kui meditsiinisüsteemi järelkasv suundub oma karjääri alguses kohe välisriiki, siis tuleb valmis olla selleks, et siin koolitatud arst ei pruugigi enam Eestisse tööle tulla.

Arstide Eestis hoidmiseks on ilmselt peale hea palga vaja ka keskkonda, kus arstid tunneksid ennast hästi. Arstide järelkasv ehk meditsiinitudengid on praegu olukorras, et kohustuslik praktika tuleb Eestis teha töö eest tasu saamata. Paljud neist vaatavad juba tudengina Soome poole, kus tühjade pihkude asemel ootavad tuhanded eurod.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare