Aidu põlevkivikarjääri planeeritakse ainulaadset veespordikeskust

 (2)

Aidu põlevkivikarjääri planeeritakse ainulaadset veespordikeskust
Aidu põlevkivikarjäärMarko Mumm

Homme allkirjastavad kultuuriministeerium, olümpiakomitee, MTÜ Eesti Sõudeliit, Eesti Energia Kaevandused ning Maidla vald heade kavatsuste protokolli, mille eesmärgiks on alustada Aidu põlevkivikarjääri aladele rahvusvahelistele nõuetele vastava veealade spordikeskuse ning külastajatele suunatud atraktiivse ala välja arendamist.

Kultuuriministeeriumi asekantsleri Tõnu Seili sõnul on tervitatav leidlik koostöö valla, kaevandaja ning spordiesinduste vahel. “Sõudekanal on meie regioonis ainus omataoline ning antud arendused toovad meie veesporti kahtlema uue hingamise,” ütles ta saadetud pressiteates. 

Eesti Energia Kaevandused AS-i juhatuse liikme, arendusdirektor Kalmer Sokmani sõnul on ettevalmistusteks praegu just õige aeg, kuna karjäär ammendub lähiaastatel.

“Maidla valla eesmärk on karjääriala väljaarendamine selliselt, mis tooks olulist lisaväärtust valla olemasolevale sotsiaalmajanduslikule keskkonnale,” kinnitas Maidla vallavanem Hardi Murula.

Lisaks allkirjastatavale protokollile on Maidla vald algatanud Aidu karjääriala teemaplaneeringu ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus eraldanud piirkondade arengu kavandamise programmist toetust planeeritava keskuse väljaarendamise kava koostamiseks. 

Kui heade kavatsuste protokollis kirja pandud eesmärgid täituvad, on hiljemalt 2013. aastal Eestis kõikidele rahvusvahelistele nõuetele vastav sõudekanal. 
 

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama
70 000€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter
120 000€
Tallinn, Korter
149 900€
Tallinn, Korter
157 000€
Rae vald, Korter
189 000€
Harku vald, Korter
209 000€
Kiili vald, Majaosa
229 500€
Tallinn, Korter
179 900€
Tallinn, Korter
155 000€
Tallinn, Korter

118 900€
Tallinn, Korter
274 900€
Tallinn, Korter
208 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare