Ajaleht: Hanschmidtil seaduserikkumise kahtlus

 (16)

TALLINN, 31. august (EPLO) - Rahasüstidega Tallinkile ja selle omanikfirmadele astus Ühispanga ekspresident Ain Hanschmidt vastuollu heade äritavadega ning võis teatud perioodil ka seadust rikkuda, kirjutab Äripäev.

Sündmusi tagantjärele taastades ja aruandeid uurides võib oletada, et Hanschmidti varjatud osaluses lepiti kokku juba 1997. aastal ehk kohe pärast seda, kui Enn Pant Tallinki eelkäija Hansatee Grupi etteotsa asus, kirjutas leht.

Kuni 1999. aastani kehtinud krediidiasutuste seadus keelas otseselt laenu andmise äriühingule, mille omanikuks on krediidiasutuse juhatuse esimees. Ehk teisisõnu ei oleks tohtinud Ühispank Tallinkile sel perioodil laenu anda tingimustes, kus panga president oli – nagu nüüd on selgunud – samal ajal Tallinki ja selle emafirma üks juhtivaid aktsionäre.

Finantsinspektsioon selget seisukohta ei võta. “Finantsinspektsioon ei näe võimalust tekkinud spekulatsioone kommenteerida, eeldame, et asjaosalised kommenteerivad omavahelisi tehinguid ise. On Tallinki huvides, et tema juhatuse esimees avalikkusele toimuvat selgitaks,” ütles inspektsiooni kommunikatsioonijuht Livia Kulmu.

e-kaubandus konverents