Ajastuvaim ja uue erakonna värskus. EKRE suutis aastaga liikmeskonda kõige rohkem kasvatada

 (166)

Ajastuvaim ja uue erakonna värskus. EKRE suutis aastaga liikmeskonda kõige rohkem kasvatada
Graafik: Maret Müür

Eesti Päevaleht uuris praegu, kui valimised on möödas ja uuteni veel küllalt aega, kes parteidest suudab liikmeid hoida ja kes mitte. Selgus, et peaministripartei Reformierakond kaotas aastaga pea 300 liiget, EKRE võitis juurde ligi 150 ja Vabaerakond umbes 50. Uued erakonnad aga ongi poliitikast huvitatud inimestele atraktiivsemad ja EKRE kasuks räägib ka seni täitmata rahvuskonservatiivne nišš.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) pea 8000-liikmelises nimekirjas on praegu 135 inimest rohkem kui 12 kuud tagasi. Tundub vähe? Kindlasti mitte, kui liikmete hulka on selle ajaga suutnud kasvatada peale nende veel vaid Vabaerakond – 51 võrra. Kõikide teiste parlamendierakondade liikmeskond on kahanenud, enim Reformierakonnal: aastaga 275 inimese võrra.

Ei ole mingi saladus, et parteide liikmeskonnad jõuavad suurimate numbriteni valimiste ümber jääval ajal: enne korraldatakse liitumiskampaaniaid, õnnestunud valimistulemus toob toetajaid liikmeteks. Nüüd, kus mullused valimised möödas ja uuteni veel pea kaks aastat, on hea aeg kindlaks teha, kes parteidest suudab liikmeid hoida ja kes mitte.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare